banner417
banner425
21 Kasım 2014 Cuma 16:10
33 Okunma
Ytb Başkanı Bülbül Evini Şehit Ailesine Bağışlayan Dal’ı Kabul Etti
banner416
Başbakanlık Yurtdışı ve Akraba Topluluklar Başkanı(YTB) Kudret Bülbül, Diyarbakır’daki silahlı saldırıda şehit olan Astsubay Nejdet Aydoğdu’nun ailesine evini bağışlayan Ali Dal ve ailesini kabul etti.

Başkan Bülbül, evini şehit ailesine bağışlayan Dal’ın çok büyük bir örneklik gösterdiğini belirterek, “Yurt dışına yönelik yoğun çalışmalar yapan bir kuruluşuz. Bunun adına çok büyük bir gurur duyduk. Fransa’da yaşayan bir kardeşimizin Türkiye’de böyle bir beceri de bulunması gerçekten son derece değerli. Türkiye bu anlamda artık kollanan değil, kollanan bir ülke. Bu anlamda yaptığınız son derce anlamlı. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza yönelik çok yönlü katkılar veriyoruz. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde böylesi örneklere en fazla ihtiyaç duyduğumuz örneklerdir. İnşallah artarak devam eder” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Dal ise “Biz daha önce insan yerine konulmuyorduk. Tayyip babamızın sayesinde 12 yıldır rahatımız yerinde, devlet dairelerine kadar geldik” dedi.

YTB Başkanı Bülbül, program sonunda Dal ve ailesine çiçek ve hediye takdim etti.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426