Yurtta kış

SİVAS (AA) - Kar yağışı ve tipi nedeniyle Tokat'ta 237, Sivas'ta 308, Kırıkkale'de 68, Tunceli'de 113 ve Malatya'da 36 yerleşim biriminin yolu ulaşıma kapandı.Sivas İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünden alınan...

Yurtta kış

banner390

SİVAS (AA) - Kar yağışı ve tipi nedeniyle Tokat'ta 237, Sivas'ta 308, Kırıkkale'de 68, Tunceli'de 113 ve Malatya'da 36 yerleşim biriminin yolu ulaşıma kapandı.

Sivas İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kar yağışı ve tipi nedeniyle merkez ilçede 23, Akıncılar'da 23, Doğanşar'da 13, Gemerek'te 3, Gürün'de 40, Hafik'de 15, İmranlı'da 14, Kangal'da 50, Koyulhisar'da 21, Suşehri'nde 21, Şarkışla'da 20, Ulaş'da 5, Yıldızeli'nde 40 ve Zara'da 20 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor. 

Karla mücadele ekipleri, ulaşıma kapalı köy yollarında çalışmalarını sürdürüyor.

- Tokat

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tokat ve ilçelerinde kar yağışının etkisini sürdürdüğünü hatırlattı.

Kar yağışının aralıklarla devam ettiğini belirten Gökçe "100 kişilik ekibimiz yolları açmak için çalışıyor. Biz açıyoruz, kar yağdığı için yollar yeniden kapanıyor. Şu an 237 köy yolumuz ulaşıma kapalı. Yolları açma çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

- Kırıkkale

Kırıkkale'de, İl Özel İdaresinden alınan bilgiye göre, kar yağışı nedeniyle merkezde 2, Çelebi'de 3, Balışeyh'de 10, Delice'de 7, Keskin'de 40, Sulakyurt'ta 5, Bahşılı'da 1 olmak üzere 68 köy yolu ulaşıma kapandı.

Yolları ulaşıma açmak için 23 iş makinesi ve 18 ekip çalışma yapıyor. 

- Tunceli

Tunceli’de kar yağışı nedeniyle 113 köy yolu ulaşıma kapandı.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Nafiz Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il genelinde üç gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle 113 köy yolunun ulaşıma kapandığını bildirdi.

Kar yağışını nedeniyle ulaşıma açılan köy yollarının tekrar kapandığını belirten Yıldırım, "İlimiz genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle bu gün itibariyle 113 köy yolumuz ulaşıma kapalı bulunuyor. 8 karla ekibimiz karla mücadele çalışmalarını öncelikli olarak grup köy yolları, taşımalı eğitim yapılan yollar ve hastası olan yollarda aralıksız yürütüyor" dedi.

- Malatya

Malatya Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Akçadağ'da 5, Battalgazi'de 2, Darende 5, Doğanyol'da 1, Hekimhan'da 6, Pütürge'de 10, Yeşilyurt'ta da 7 mahalle yolunda kar yağışı nedeniyle ulaşım sağlanamıyor.

Ekipler, toplam 519 kilometrelik kapalı yolları açmak için çalışmalarını sürdürüyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.