Yurtta kış

YOZGAT / SİVAS (AA) - Yozgat ve Sivas'ta etkisini gösteren kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiliyor. Karayolları 65. Yozgat Şefliği'nden alınan bilgiye göre, dün geceden bu yana etkisini artıran kar yağışı ve tipi nedeniyle, Yozgat-Ankara, Yozgat-Kayseri ve...

Yurtta kış

banner390

YOZGAT / SİVAS (AA) - Yozgat ve Sivas'ta etkisini gösteren kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiliyor. 

Karayolları 65. Yozgat Şefliği'nden alınan bilgiye göre, dün geceden bu yana etkisini artıran kar yağışı ve tipi nedeniyle, Yozgat-Ankara, Yozgat-Kayseri ve Yozgat- Sivas karayollarında ulaşım güçlükle sağlanıyor. 

Karayolları ekiplerinin çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü Yozgat-Sivas karayolundaki Muslubelen mevkisinde trafik kontrollü sağlanıyor, tırların geçişine izin verilmiyor.

Trafik ekipleri zincir ve çekme halatı bulunmayan araçlara da geçiş izni vermiyor.

Kent merkezinde kar kalınlığı 15 santimetreye ulaştı. Aralıksız devam eden yağış sonrasında şehir merkezinde belediye, köy yollarında ise İl Özel İdaresi ekipleri çalışmalara başladı. 

Kar yağışına hazırlıksız yakalanan sürücüler trafikte zor anlar yaşadı, hasarlı trafik kazaları meydana geldi. 

 

- Sivas

Sivas'ta sabah saatlerinde etkisini gösteren kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi.

İlkbahar ilk gününde etkili olan kar yağışına hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, zor anlar yaşadı. Kar yağışı nedeniyle sürücüler trafikte ilerlemekte güçlük çekti. 

Yağışın ardından yüksek kesimler beyaza büründü.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Sivas'ta kar yağışının aralıklarla pazar ve pazartesi günleri de etkisini sürdürmesi, hava sıcaklığının pazartesi sıfırın altında 7 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.