banner417
banner425
19 Kasım 2014 Çarşamba 15:08
38 Okunma
Giresun’da “kentsel Dönüşüm” Paneli Düzenlendi
banner416
Harita Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi ile Giresun Belediyesi tarafından Giresun’da “Kentsel Dönüşüm“ paneli Giresun’da düzenlendi.

Panele Konuşmacı olarak İstanbul Teknik Üniversitesi ( İTÜ) Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Tahsin Yomralıoğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Bayram Uzun, Türkiye Mimarlar Mühendisler Odaları Birliği (TMMOB) Yönetim Kurulu Üyesi Ali Fahri Özten ve Giresun Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdür Yardımcısı Ercan Durhan konuşmacı olarak katıldı.

Yapılan konuşmalarda özellikle çarpık kentleşme üzerine vurgu yapılarak, yaşanabilir kentlerin oluşturulması için “Kentsel Dönüşüm’ün önemine ve uygulamalarının hızlandırılmasına işaret ettiler.

Panelin sonunda, sürdürülebilirliğinin sağlanması amacı ile “Kentsel Dönüşüm” ana başlığı altında Giresun‘da 2015 bahar döneminde sempozyum düzenlenmesi önerildi.

Panel sonunda organizasyonun düzenlenmesine katkı sağlayan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya, KTÜ Coğrafi Bilgi Sistemleri Laboratuvarı’nda, Giresun için özel hazırlanan ve tek örneği olan Giresun il haritası hediye edildi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426