Akademisyenlerin bildirisine tepkiler

- Nevşehir Barosu: - "Devletimize sahip çıkmak, teröre karşı durmak bütün vatandaşlarımızın asli görevidir"

Akademisyenlerin bildirisine tepkiler

banner390

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir Barosu, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" bildirisini kınayarak, "Devletimize sahip çıkmak, teröre karşı durmak bütün vatandaşlarımızın asli görevidir" açıklamasını yaptı.

Baro Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, bildirinin üzüntüyle karşılandığı ve taraflı olduğunun açıkça görüldüğü belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Terörün arttığı ve ülkemizin en önemli sorunu haline geldiği şu günlerde, devletimize sahip çıkmak, teröre karşı durmak bütün vatandaşlarımızın asli görevidir. Aydınlar bildirisi adı altında bir kısım akademik çevrenin açıklamada bulunması, devletimizin yapmış olduğu terörle mücadeleyi eleştirmesi, buna karşın teröre ilişkin herhangi bir eleştiri yapmaması üzüntü vericidir. Açıklamanın taraflı olduğu da açıkça ortadadır. Aydınlar bildirisi adı altında yapılan açıklamayı kınadığımızı bildirmekteyiz. Devletimizi yıkmaya, ülkeyi yaşanmaz bir yer haline getirmeye çalışan, her türlü teröre karşı olduğumuzu belirtmekte, milli birlik ve beraberliği ve can güvenliğini sağlamaya çalışan asker ve polisimizin her zaman yanında olduğumuzu açıklamaktayız."

Açıklamada, Diyarbakır’ın Çınar ilçesindeki terör saldırısında şehit edilen polis memuru ve hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileğinde bulunuldu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.