Akademisyenlerin bildirisine tepkiler

- Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gaziler Derneği Başkanı Çiftçi: - "PKK dış ülkelerin taşeronlarıydı, bu akademisyenler de PKK’nın sözcüsü oldular" - "Ey CHP, PKK ve HDP ile kardeşliğini bir an önce bırak. Atatürk’ün çizdiği çizgiye gel. Bu vatan hepimizindir"

Akademisyenlerin bildirisine tepkiler

banner390

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gaziler Derneği Başkanı Ramazan Çiftçi, "PKK dış ülkelerin taşeronlarıydı, bu akademisyenler de PKK’nın sözcüsü oldular" dedi.

Çiftçi, dernek binasında yaptığı basın açıklamasında, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi"nin bildirisinin, PKK terör örgütünü meşru gösterme çabası olduğunu ifade etti.

Yaşanan olayların şehit ailelerini ve gazileri üzdüğünü aktaran Çiftçi, "Biz, bu akademisyenlerin çocuklarımıza eğitim verdiğini, ülkesini, devletini, milletini seven genç nesiller yetiştirdiklerini zannediyorduk. Bunlar maalesef terörist sevicileriymiş. PKK dış ülkelerin taşeronlarıydı, bu akademisyenler de PKK’nın sözcüsü oldular. Türk milletinin ödediği vergilerle bu devletten aldıkları maaş haram, zehir, zıkkım olsun" diye konuştu

Çiftçi, bu tür yaklaşımlar içerisinde olan kişilere karşı ilgililerin gereğini yapmasını isteyerek, "Bu akademisyenlerin yaptıkları dağdakilerin kurşunlarından daha tehlikelidir. Bu hainler zannediyorlar ki operasyonları sekteye uğratır, güvenlik güçlerimizin moralini bozarız. Türkiye Cumhuriyeti böyle insanlara pabuç bırakacak değildir. Bunların üstesinden gelecektir. Buradan Cumhurbaşkanı'mıza, Başbakanı'mıza sesleniyorum, bu akademisyenler gibi devletin çeşitli kademelerinde çalışan memur, işçiler, bu devletten maaş alan vatan hainleri var. Hepsinin gereğinin yapılmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

CHP'nin akademisyenlerin bildirisine yaklaşımını da eleştiren Çiftçi, şunları kaydetti:

"Bir de bunlara destek veren CHP ve CHP Genel Başkanı var. Atatürk’ün kurduğu parti böyle vatan hainlerine destek olamaz. CHP’nin yaptığı açıklamalar, şehit ailelerini, gazileri ve onların ailelerini derinden üzüyor. Başta Genel Başkan Kılıçdaroğlu olmak üzere parti yetkilileri, terörle mücadeleyi ve operasyonları basitleştirerek, hendek kazan PKK'lılara hendek kazan arkadaşlar diyor. Bu hendek kazan hainler, her gün polis ve asker şehit ediyor. Ey CHP, PKK ve HDP ile kardeşliğini bir an önce bırak. Atatürk’ün çizdiği çizgiye gel. Bu vatan hepimizindir."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.