Akademisyenlerin bildirisiyle ilgili sorusturma

- AÜ, 15 akademisyen hakkında soruşturma başlattı

Akademisyenlerin bildirisiyle ilgili sorusturma

banner390

ESKİŞEHİR (AA) - Anadolu Üniversitesi (AÜ), "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi"nin yayımladığı bildiride imzası bulunduğu gerekçesiyle kurumdaki 15 akademisyen hakkında soruşturma başlattı.

AÜ Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bildiriyle ilgili 15 akademisyen hakkında soruşturma başlatıldığını söyledi.

Söz konusu öğretim üyeleriyle ilgili gerekli yasal sürecin ve idari tahkikatın başlatıldığını belirten Prof. Dr. Gündoğan, şunları kaydetti:

"Kurumumuzda 'Barış için Akademisyenler İnsiyatifi'nin yayımlandığı bildiride imzası bulunduğu gerekçesiyle 15 akademisyen hakkında soruşturma başlattık. Türkiye geçmişte olduğu gibi bugün de terör vasıtasıyla toplumsal huzurunun bozulmasına, birlik ve beraberliğine kastedilmesine asla izin vermeyecektir. Yaşanan terör olayları karşısında her zaman olduğu gibi mücadelesine sonuna kadar devam edecek ve terörün üstesinden gelecektir. Terörü lanetlerken, ülkesinin ve milletinin birlik ve beraberliği için canı pahasına, kahramanca mücadele eden güvenlik güçlerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini isterim. Bu uğurda şehit düşen canlarımıza Allah'tan rahmet diler, yaralı gazilerimizin tez zamanda şifa bulmasını temenni ederim."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.