Aksaray'dan Bayirbucak Turkmenlerine yardim

- Sivil Toplum Kuruluşları Platformu aracılığıyla temin edilen 1 tır dolusu insani yardım malzemesi, Bayırbucak Türkmenlerine gönderildi

Aksaray'dan Bayirbucak Turkmenlerine yardim

banner390

AKSARAY (AA) - Aksaray Sivil Toplum Kuruluşları Platformu'nca temin edilen 1 tır dolusu insani yardım malzemesi, Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı.

Platform öncülüğünde, Güzelyurt ilçesine bağlı Selime beldesindeki Hatice Dudu ve Ali Abay Kur'an kursu öğrencileri tarafından kıyafet, yatak ve gıda malzemelerinden oluşan insani yardım malzemeleri temin edildi.

Aksaray Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Eyüp Dağdaş, belde merkezinde düzenlenen törende, 10 Aralık 2015'te belirledikleri 46 tırlık insani yardım hedefine bugün itibariyle ulaştıklarını söyledi.

Aksaray'daki iki Kur'an kursunun öğrencileri tarafından yardımların toplanıldığını belirten Dağdaş, "Yardım tırımızın içerisinde kuru gıda, battaniye, bay ve bayan kıyafetleri bulunuyor. Kur'an kursu öğrencilerine çok teşekkür etmek istiyorum. Böylesine önemli bir durumda gerekli hassasiyette bulundular. Suriye'deki kardeşlerimizin sorun ve sıkıntıları bitene kadar yardımlarımıza devam edeceğiz" dedi.

Yardım tırı, yapılan duanın ardından Suriye'deki Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere uğurlandı.


Etiketler; #Yardım tırı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.