Bayirbucak Turkmenlerine yardim kampanyasi

- Kırşehir POMEM'de eğitim gören özel harekat polisi adayları, Türkmenler için yardım kampanyası başlattı

Bayirbucak Turkmenlerine yardim kampanyasi

banner390

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezindeki (POMEM) özel harekat polisi adayları, Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası düzenledi.

Okulun konferans salonundaki törende, Bayırbucak Türkmenleri ile ilgili gösterilen film, öğrencilere duygulu anlar yaşattı.

Kırşehir POMEM Müdürü Kasım Varol, yaptığı konuşmada, en zor zamanlarında Bayrıbucak Türkmenlerinin yanında olmayı amaçladıklarını belirtti.

Başlattıkları kampanyanın cuma gününe kadar süreceğini dile getiren Varol, şöyle konuştu:

"Toplanan maddi yardımları valiliğimize teslim edeceğiz. Bayrağımızı kendi bayrağından daha üstün gören soydaşlarımıza her türlü katkıyı yapmamız gerektiğine inanıyoruz. Bu zor günlerinde, dar zamanlarında bize düşen, onların yanında bulunmak. Geçmişte Kurtuluş Savaşı'nda onlar gibi din kardeşlerimiz bizlere yardımcı olmuşlarsa, yanımızda olmuşlarsa, şimdi yardıma muhtaç olanların yanında yer almalıyız. Türk milletine düşen en büyük görev de budur."

Öğrenci Muzaffer Yıldız ise AA muhabirine yaptığı açıklamada, zor durumdaki Suriye Türkmenlerinin yanında olduklarını göstermek istediklerini söyledi.

Yıldız, "Bugün de bize düşen vazife, o insanları ayakta tutmak ve yaşatmaktır. Elimizden geleni yapmamız gerekir. Arkadaşlarımız, ailelerinden gelen harçlıklarla gönüllerinden kopan yardımları yaptılar. İnşallah, dünyadaki Türk ve Müslüman alemi yücelir" dedi.

Ahmet Bahçecik de Suriye Türkmenlerinin zor durumda bulunmasından büyük üzüntü duyduğunu vurgulayarak, "Bugün maddi ve manevi olarak onların yanlarında olduğumuz göstermek istiyoruz. Ailelerimizin gönderdiği harçlıkları biriktirerek, onlara yardım gönderiyoruz" şeklinde konuştu.

Öğrencilerin harçlıklarıyla katıldığı kampanyaya, okul yöneticileri ve çalışanlar da destek verdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.