Bayirbucak Turkmenlerine yardimlar

- Karaman'ın Ermenek ilçesinde, belediye, müftülük ve sivil toplum kuruluşları aracılığıyla temin edilen yardım malzemelerinin yüklendiği tır, Türkmenlere ulaştırılmak üzere yola çıktı

Bayirbucak Turkmenlerine yardimlar

KARAMAN (AA) - Ermenek ilçesinde, belediye, müftülük ve sivil toplum kuruluşlarınca sağlanan yardım malzemelerinin yüklendiği tır, Türkmenlere ulaştırılmak üzere bölgeye gönderildi.

Ermenek Belediye Başkanı Uğur Sözkesen, Lütfi Elvan Meydanı'nda düzenlenen uğurlama töreninde, yardımların Suriye'de zulüm altında hayatlarını devam ettirmeye çalışan Bayırbucak Türkmenlerine gönderilmek üzere toplandığını belirtti.

Yardım malzemelerinin toplanmasında emeği geçenlere teşekkür eden Sözkesen, "Duamız, Bayırbucak Türkmenlerinin bir an evvel zulümden kurtulup özgür bir şekilde hayatlarını idame ettirebilmeleridir. Bunun için gece gündüz dua ediyoruz. Çam sakızı çoban armağanı Ermenek ve civar köylerin de desteğiyle bu yardımları iletmek istedik" dedi.

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Mehmet Seven'in duasıyla yardım tırları Suriye'ye uğurlandı.

Yardım tırlarında kuru gıda, un, konserve, su, süt, meyve suyu, çocuk maması, çocuk bezi, oyuncak, kıyafet ve battaniye bulunduğu öğrenildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.