Eskisehir'de universite ogrencisinin bicakla oldurulmesi

- Aralarında husumet bulunan genci, çıkan kavgada bıçakla öldürdüğü iddia edilen zanlının yargılanmasına devam edildi

Eskisehir'de universite ogrencisinin bicakla oldurulmesi

banner390

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de aralarında husumet bulunan üniversite öğrencisi Mehmet Dönmez'i bıçakla öldürdüğü öne sürülen Murat Kan'ın yargılanmasına devam edildi.

Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, maktul Dönmez'in babası Murat Dönmez, tutuklu yargılanan Murat Kan ile avukatlar hazır bulundu.

Kan, savunmasında, geçen yıl 16 Şubat'ta Mehmet Dönmez'in, kız arkadaşının yanında kendisiyle ilgili rencide edici sözler söylediğini ve bunun ardından aralarında kavga çıktığını iddia etti.

Mehmet Dönmez'in babası Murat Dönmez ise sanıktan şikayetçi olduğunu belirtti.

Sanığın, 2 yıl önce de oğluna saldırdığını ve yaraladığını ileri süren Dönmez, "Bir şey yapacak olsaydı oğlum ona yapardı. Ancak bu kişi olay günü yine oğluma saldırmış. Eğer sanık tahliye olursa başkalarının da canını yakar. Benim canım yandı, başkalarının canı yanmasın" dedi.

Mahkeme heyeti, tanıkların dinlenmesi amacıyla duruşmayı erteledi.

Eskişehir'de, 16 Şubat 2015'te iki grup arasında çıkan bıçaklı kavgada yaralanan Anadolu Üniversitesi öğrencisi Mehmet Dönmez (25), hastanede hayatını kaybetmişti. Bursa'nın İnegöl ilçesinde yakalanan Murat Kan (28), tutuklanmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.