Evlerinin tavani coken aile yardim bekliyor

- Kayseri'de şiddetli rüzgar ve yağış nedeniyle evlerinin tavanı çöken 3 çocuklu Çıtak ailesi, hayırseverlerden destek bekliyor

Evlerinin tavani coken aile yardim bekliyor

banner390

KAYSERİ (AA) - Kayseri'nin Talas ilçesinde oturdukları müstakil evin tavanının çökmesi sonucu evsiz kalan 3 çocuklu aile yardım bekliyor.

İlçedeki Harman Mahallesi'nde bir hayırseverin verdiği evde yaşayan Çıtak ailesinin, iki gün önce yağış ve rüzgar nedeniyle evinin tavanının bir bölümü çöktü. Tavandan kalas ve toprak dökülmesi nedeniyle ev kullanılamaz hale geldi.

Baba Memili Çıtak (38), AA muhabirine yaptığı açıklamada, düzenli işi olmadığını, hamallık yaparak ailesinin geçimini sağladığını söyledi. Kısa süre önce ameliyat olduğu için işe gidemediğini belirten Çıtak, son olarak evlerinin tavanının çökmesiyle mağduriyetlerinin iyice arttığını anlattı.

Kış mevsiminde evsiz kaldıklarını aktaran Çıtak, "Maddi durumumuz olmadığı için hayırsever İsmail ağabeyin verdiği evde yaşıyoruz. Evin diğer odaları da kullanılamaz halde olduğu için sadece bir odayı kullanıyorduk. Hem burada yatıyoruz hem de oturuyoruz. Geçenki fırtına ve yağmurda burası da yıkıldı. Gece yatarken ev üzerimize yıkıldı, Allah'tan çocukların üzerine bir şey gelmedi. Üç çocuğum var, okula gidiyorlar. Yardım bekliyoruz. Şimdi ablamın yanına sığındık. Büyüklerimizden bize yardım edilmesini istiyoruz. Bize ev imkanı sağlanmasını arzu ediyoruz. Kış günü dışarıda kaldık, evimizde kalamıyoruz, kalacak yerimiz de yok" diye konuştu.

Anne Halime Çıtak da "Allah'a çok şükür olayda çocuklarımın başına bir şey gelmedi. Allah onları korudu. Çocuklarım için kafalarını sokacak, ders çalışabilecekleri bir yer istiyorum" dedi.

13 yaşındaki kızları Ayşegül Çıtak ise evlerinin kullanılamaz hale geldiği için çok üzgün olduklarını vurgulayarak, "Biz akşam oyun oynuyorduk, kardeşim de kediyle oynuyordu. Annem ve babam bize yatmamızı söyledi. Biz yattıktan hemen sonra evin tavanı çöktü. Olaydan sonra ders çalışamadım. Sıcak bir yerde ders çalışmak istiyorum. Ev istiyorum, bize yardımcı olunmasını bekliyorum" ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.