Karaman'da kaybolan 15 yasindaki cocuk

- Ayrancı ilçesinde 13 gündür haber alınamayan İbrahim Tok'un bulunması için arama çalışmaları sürüyor - AFAD Konya İl Müdürü Tosun: - "Bugün kuyulara düşme ihtimaline karşı, bölgedeki kuyuları su altı kameraları ile aradık"

Karaman'da kaybolan 15 yasindaki cocuk

banner390

KARAMAN (AA) - Karaman'ın Ayrancı ilçesinde 13 gün önce kaybolan 15 yaşındaki çocuğu arama çalışmaları devam ediyor.

Yarıkkuyu köyündeki evinden avlanmaya gideceğini söyleyerek ayrıldıktan sonra haber alınamayan İbrahim Tok'un bulunması için çalışmalar sabah saatlerinde yeniden başladı. Bugün ekiplerin bir kısmı il jandarma arama timi ve özel eğitimli köpekle Küçükkoraş köyü kırsalını ararken, Konya AFAD ekipleri de Yarıkkuyu köyü yakınlarındaki su kuyularında su altı kameralarıyla arama yaptı.

Çalışmalara katılan AFAD Konya İl Müdürü Yıldız Tosun, kayıp çocuğun annesi Ünzile Tok'u ziyaret ederek, bilgi verdi.

Tosun, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Aramalarımız aralıksız devam ediyor. Bugün kuyulara düşme ihtimaline karşı, bölgedeki kuyuları su altı kameralarla aradık. Kırsalda da çalışmalar devam ediyor. Akla gelebilecek, gidebileceği her yeri aradık. Bir sonuç alıncaya kadar çalışacağız" diye konuştu.

AFAD Karaman İl Müdürü Mehmet Gümrah ise "Bugün Karaman ve Adana'dan ekiplerle Küçükkoraş köyü çevresini aradık. Jandarmanın iz takip köpeği de bizimleydi. Maalesef bir sonuca ulaşamadık. Kaymakamımızın direktifleri doğrultusunda aramalara devam edeceğiz. Geniş bir arazi. İnsanoğlunun gidebileceği her yere baktık. İnşallah buluruz diye ümit ediyorum" ifadelerini kullandı.

Karaman'ın Ayrancı ilçesinde 13 gün önce avlanmaya gideceğini söyleyerek Yarıkkuyu köyündeki evinden ayrılan ve geri dönmeyen Tok'un ailesi, durumu jandarmaya bildirmiş, AFAD, UMKE, Jandarma ekipleri, iz takip köpeği ve vatandaşların katılımıyla arama çalışması başlatılmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.