"Kardeslige bir ilmek de sen at" projesi

- Çankırı Belediyesince Bayırbucak Türkmenlerine yardım amacıyla başlatılan "Kardeşliğe bir ilmek de sen at" projesini AK Parti Çankırı Kadın Kolları İl Başkanlığı da destekledi - Kadınların ördüğü giyim malzemeleri Türkmenlere iletilmek üzere belediyeye teslim edildi


banner390

ÇANKIRI (AA) - Çankırı Belediyesi tarafından Bayırbucak Türkmenlerine yardım amacıyla başlatılan "Kardeşliğe bir ilmek de sen at" projesine AK Parti Çankırı Kadın Kolları İl Başkanlığından destek geldi.

Çankırı Belediyesi Beyaz Masa birimince başlatılan proje kapsamında, Bayırbucak Türkmenleri için kazak, hırka, eldiven ve bere gibi giyecek örmek isteyen kadınlara yün örgü ipi veriliyor. Elde edilen ürünler, projenin sona ermesinin ardından Türkmenlere gönderilecek. AK Parti Çankırı Kadın Kolları İl Başkanlığına üye kadınların projeye destek vermek için ördükleri ürünler de belediyeye teslim edildi.

AK Parti Çankırı Kadın Kolları İl Başkanı Hacer Rukiye Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, kadınların yardım konusunda çok duyarlı olduğunu ifade etti.

Böyle anlamlı bir kampanyaya ev sahipliği yapan Çankırı Belediyesini kutlayan Yıldırım, "Bizler de AK Parti Kadın Kolları İl Başkanlığı olarak, sosyal projeleri yapan kurum ve kuruluşların sonuna kadar arkasındayız. Elimizden geldiği kadarıyla destek veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz" dedi.

Napolyon'un "Bana Türklerden kurulu bir ordu verin size dünyayı esir alayım" sözüne işaret eden Yıldırım, "Biz de Çankırı kadın ordusu olarak Bayırbucak'taki Türkmen kardeşlerimizin, Suriye'nin, Mısır'ın yanında olduğumuzu göstermek için elimizden geleni yapıyoruz" diye konuştu.

Kadınların el birliğiyle şapka, eldiven, patik, hırka, kazak ördüğünü aktaran Yıldırım, "Kadınlarımız o küçük yürekleri ısıtacak her şeyi ördüler. Bu ürünleri kutularımıza yerleştirip, belediyeye teslim ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç'in eşi Zeynep Perihan Dinç de duyarlı davranışlarından dolayı kadınlara teşekkür etti.

Projenin bu hafta sona ermesini planladıklarını hatırlatan Dinç, kadınların ilgisi karşısında kampanyayı önümüzdeki hafta cuma günü sona erdirip, elde edilen ürünleri bölgeye göndermeye karar verdiklerini söyledi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.