Kirsehir'de Bayirbucak Turkmenlerine yardim

- Valiliğin başlattığı kampanya çerçevesinde AK Parti İl Başkanlığ ile Türkiye Emekli Astsubaylar Derneğinin topladığı birer tır ve kamyon yardım malzemesi yola çıktı

Kirsehir'de Bayirbucak Turkmenlerine yardim

banner390

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Valiliğinin başlattığı "Bayır-Bucak Türkmenlerine Yardım Kampanyası" kapsamında Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Kırşehir Şubesi ve AK Parti İl Başkanlığı'nın topladığı bir kamyon ve tır dolusu yiyecek, giyecek ve kışlık malzeme bölgeye gönderildi.

İl Başkanı Mustafa Kendirli, Cacabey Meydanı'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatıyla Bayırbucak Türkmenleri için Kırşehir'de başlattıkları kampanyanın 10 gün sürdüğünü belirtti.

Yardımları genel merkezin gönderdiği tırla yola çıkardıklarını ifade eden Kendirli, şunları söyledi:

"Türkmen kardeşlerimiz katliamın eşiğinde hayatlarını devam ettirmeye çalışıyorlar. Onlar zor durumdayken bizler rahat olamayız. Gösterdikleri ilgi ve yardımdan dolayı Kırşehir halkına teşekkür ediyoruz. Her zaman desteğimizi sürdüreceğiz. Gönderdiğimiz tırda kuru gıda, giysi ve kışlık malzemeler var. Topladığımız bu yardımlarla Kırşehir Valiliğimizin kampanyasına da katkı sunduk."

TEMAD Kırşehir Şubesinin, Valiliğin kampanyasını bir sosyal paylaşım sitesinden duyurmasının ardından derneğin Ankara'daki üyelerinin topladığı yorgan, battaniye, giysi ve yiyecek malzemeleri de kamyonla Kırşehir'e getirildi.

Yardım kamyonu törenin ardından bölgeye uğurlandı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.