Kirsehir'de otomobilin tira carpmasi

- Dört kişinin öldüğü kazada anne ve babalarını kaybeden 1 ve 4 yaşlarındaki çocuklar, GATA'daki tedavilerinin ardından taburcu edildi

Kirsehir'de otomobilin tira carpmasi

banner390

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de otomobilin tıra çarpması sonucu anne, baba, dede ve babaannelerini kaybeden ve Gülhane Askeri Tıp Akademisindeki (GATA) tedavileri tamamlanan 1 ve 4 yaşlarındaki çocuklar, yakınlarına teslim edildi.

Alınan bilgiye göre, kazadan sonra Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ilk müdahaleleri yapılan ve daha sonra Ankara GATA'ya sevk edilen Celalettin Mert (1) ve İhsan Selman Aktaş (4), yaklaşık bir aylık tedavinin ardından taburcu edildi.

Hastaneden teyzeleri tarafından çıkarılan çocuklar, velayetlerinin verildiği anneanne Hürriyet Er ile dede Veli Er'in Kırşehir merkeze bağlı Çayağzı köyündeki evlerine getirildi.

Ankara'dan Kırşehir'e giden Murat Aktaş'ın kullandığı otomobil, 5 Aralık 2015'te, Kırıkkale-Kırşehir karayolu üzerindeki Hamit köyü yakınlarında tıra arkadan çarpmış, kazada baba Murat, anne Ayfer, dede Celalettin ve babanne Münire Aktaş hayatını kaybetmişti.

Kazada Murat ve Ayfer Aktaş çiftinin çocukları Celalettin Mert ile İhsan Selman yaralı olarak kurtulmuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.