Konya'da fakirler icin "giysi kumbarasi" kuruldu

- AK Parti Konya Gençlik Kolları üyeleri, ihtiyaç fazlası kullanılabilir durumdaki elbiseleri ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak "Giysi Kumbarası" projesini başlattı

Konya'da fakirler icin

banner390

KONYA (AA) - AK Parti Konya Gençlik Kolları üyeleri, kullanılabilir durumdaki ihtiyaç fazlası elbiseleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedefleyen "giysi kumbarası" projesini hayata geçirdi.

Karatay Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Zeren, Aziziye Cami önünde yaptığı açıklamada, soğuk kış aylarında giysi kumbarasında toplanacak olan yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaklarını ifade ederek, "Bizler ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza onların ihtiyaçlarını gidermek isteyen vatandaşlarımız arasında köprü olmak için vatandaşlarımızın derdine tercüman olabilmek için buradayız" dedi.

İlki tarihi Aziziye camisi önüne konan giysi kumbarasının sayısının artacağını dile getiren Zeren, "Bu hafta içerisinde Hükümet Meydanı, Karatay Belediyesi önü ve Alaaddin Otobüs Duraklarının bulunduğu bölgelere de yerleştireceğiz" diye konuştu.

Toplanacak olan giysilerin kendilerine mazlumların bir emaneti olduğunu ifade eden Zeren, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İnsanlığa hizmetin Hakka hizmet olduğunu bilen gençler bu gün burada ihtiyaç sahiplerinin yüzlerindeki tebessüme ortak olabilmek için toplandı. Şehrin muhtelif noktalarında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için soğuk günler geçene kadar bu giysi kumbaralarında halkımızın yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Haftada bir bu giysileri kumbaralarımızdan toplayacak, gerekli bakım ve tasnifi yapıldıktan sonra 82 mahallemizdeki ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız."

AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun da bu projede emeği bulunan gençlerle gurur duyduğunu belirterek, "Ben inanıyorum ki bu kardeşlik duygusu ihtiyaç sahiplerinin içini ısıtacak. Bizim kültürümüz ihtiyaç sahiplerine verme kültürüdür. Fakat ne yazık ki kardeşliğimiz Ege sularında üşüyor. Bu tür olayların olmaması içinde bu genç kardeşlerimiz mücadele ediyor. İyi ki böyle bir gençliğimiz var" şeklinde konuştu.

Program, ihtiyaç sahipleri için kumbaraya giysilerin atılmasıyla sona erdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.