Konya'dan Bayirbucak Turkmenleri'ne yardim

- AK Parti Akşehir İlçe Başkanlığı tarafından temin edilen yardım tırı, Bayırbucak Türkmenlerine gönderildi

Konya'dan Bayirbucak Turkmenleri'ne yardim

banner390

KONYA (AA) - AK Parti Akşehir İlçe Başkanlığı tarafından temin edilen temel ihtiyaç malzemeleri, Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Nasreddin Hoca Meydanı’nda düzenlenen uğurlama töreninde, Türk halkının yardım yapma kültürüne sahip bir millet olduğunu söyledi.

Bu yardımların devamının gelmesi temennisinde bulunan Akkaya, "Türkmen kardeşlerimiz Kurtuluş Savaşı döneminde bizleri hep destekledi. Kollarından bilezikleri, kulaklarından küpeleri çıkartıp bizim atalarımıza yardım ulaştırmışlar. Bizler de zor durumlarında onların her zaman destekçisi olmak durumundayız. Şükürler olsun ki yardımı, iyiliği ve merhameti önemseyen bir kültüre ve örfe sahibiz. Allah yardımlarımızı makbul eylesin. Bu yardım kampanyasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs de AK Parti Genel Merkezinin yardım kampanyası başlattığını anımsattı.

Bayırbucak'ta zulüm altında inleyen Türkmenlere bir tır dolusu insani yardım malzemesi hazırladıklarını anlatan Örs, "Bu yapılan yardımların Allah katında makbul olmasını temenni ediyorum. Akşehir olarak, her görüşten insanımızın desteği ile bu yardım tırını doldurduk ve bu kampanyayı nihayete erdirdik" diye konuştu.

İlçe Müftüsü Ahmet Kardaş'ın yaptığı duanın ardından yardım tırı, Suriye'ye uğurlandı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.