Odunpazari Kultur Merkezi'nin kapatilmasi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba: "Bizim istediğimiz çok şey değil. Sadece mahkeme kararının uygulanmasını ve hukukun işlemesini istiyoruz"

Odunpazari Kultur Merkezi'nin kapatilmasi

banner390

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait olan ve Odunpazarı Belediyesine kiralanan "Odunpazarı Kültür Merkezi"nin kapatılmasıyla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Bizim istediğimiz çok şey değil. Sadece mahkeme kararının uygulanmasını ve hukukun işlemesini istiyoruz" dedi.

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna'yı makamında ziyaret eden Ağbaba, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, kente, "Odunpazarı Kültür Merkezi"nin kapatılmasıyla ilgili görüşmelerde bulunmaya geldiklerini söyledi.

Ağbaba, CHP olarak Odunpazarı Belediyesinin arkasında olduklarını belirterek, "Burada bir mahkeme kararını, yürütmeyi durdurma kararını sayın valimizden uygulamasını istiyoruz. Buradan valiliği aşan ve meselenin siyasi bir mesele olduğu anlaşılıyor" diye konuştu.

Merkezin belediyenin elinden alınmaya çalışıldığını öne süren Ağbaba, şöyle devam etti:

"Bunun siyasi bir karar olduğunu düşünüyoruz. Umarım bu karardan vazgeçilir ki edindiğimiz izlenim bu şekilde. Mahkeme kararının sayın valimizden uygulanmasını istedik. Sayın valimizin de bu konuya olumlu baktığını söyleyebiliriz. Ancak siyasi bir karar varsa bu durum devam edecekse CHP olarak biz belediyemizin arkasında duracağımızı ve bu konuda her türlü destekte olacağımızın meclis grubu olarak bilinmesini istiyoruz. Bizim istediğimiz çok şey değil. Sadece mahkeme kararının uygulanmasını ve hukukun işlemesini istiyoruz."

Ziyarette Ağbaba'ya partisinin Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ ve Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel eşlik etti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.