Pazar esnafina sicak corba ikrami

- Konya'nın Beyşehir ilçesinde belediyenin başlattığı "ikram çeşmesi" uygulamasıyla, soğuk havaya rağmen tezgah açan pazar esnafı ve vatandaşlara sıcak çorba dağıtılıyor

Pazar esnafina sicak corba  ikrami

KONYA (AA) - Beyşehir Belediyesince, soğuk havada tezgah açıp satış yapmaya çalışan pazar esnafı ve vatandaşlara, "ikram çeşmesi" uygulamasıyla sıcak çorba dağıtılıyor.

İlçede bir süredir etkisini sürdüren soğuk hava, halde tezgah açan pazar esnafını da olumsuz etkiledi. Birçok pazarcı tezgahlarının önünde soba kurarak ve kovalar içerisinde ateş yakarak ürünlerini korumaya, kendilerini ısıtmaya çalıştı.

Beyşehir Belediyesi de soğuk havaya rağmen tezgah açan esnaf için, "ikram çeşmesi" uygulaması başlattı. Esnafa sıcak çorba ve ekmeğin ikram edildiği uygulamada, zabıta görevlileri de pazar yerini dolaşarak bardakla çorba dağıttı.

Belediye Başkanı Murat Özaltun, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede gece sıfırın altında 15 derece değerlerinin görüldüğünü söyledi.

Aşırı soğuk nedeniyle Beyşehir Gölü kıyılarının buz tuttuğunu vurgulayan Özaltun, "Havanın soğuk olmasına rağmen rızkını kazanmak isteyen pazarcı esnafımız açık alanda çalışıyor. Pazara alışverişe gelen insanlarımız da var. Bu soğuk günlerde insanlarımızın içini ısıtma ve sıcak bir ikramda bulunma adına ikram çeşmemizden çorba servis etmeye başladık” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.