Siginmaci cocuklari gonlunce eglendi

- Çankırı Belediyesi tarafından kentte yaşayan sığınmacıların çocukları için eğlence programı düzenlendi - Çankırı Belediye Başkanı Dinç'in eşi Zeynep Perihan Dinç: - "Çocukların üzerinden silahlarınızı çekin. Çünkü onlar sadece uçurtmaların uçtuğu bir gökyüzünün altında özgürce oynamayı hak ediyorlar. Bir gün gökyüzünde sadece uçurtmalar uçacak"

Siginmaci cocuklari gonlunce eglendi

banner390

ÇANKIRI (AA) - Çankırı'da yaşayan sığınmacı ailelerin çocukları için belediye tarafından eğlence programı gerçekleştirildi.

Çankırı Belediyesi tarafından kentte yaşayan sığınmacı ailelerin çocukları için bir düğün salonunda etkinlik düzenlendi. Pasta kesilen programda çocuklar palyaço eşliğinde doyasıya eğlendi.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç'in eşi Zeynep Perihan Dinç, burada yaptığı konuşmada, özellikle anneler ve çocukları için savaşın çok zor olduğunu söyledi. Silahların susması temennisinde bulunan Dinç, "Çocukların üzerinden silahlarınızı çekin. Çünkü onlar sadece uçurtmaların uçtuğu bir gökyüzünün altında özgürce oynamayı hak ediyorlar. Bir gün gökyüzünde sadece uçurtmalar uçacak ve çocuklar kendi ülkelerinde, kendi evlerinde özgürce oynayacaklar" dedi.

Savaşın kötü yönünün görülmesi gerektiğini dile getiren Dinç, "Sevgili yavrularım, bir gün büyüyüp bir yuvanız, aileniz olduğunda savaşın ne kadar kötü olduğunu, anneleri ve çocukları ne kadar ağlattığını onlara anlatın. Ülkenizde ve dünyada barış için çalışın" ifadesini kullandı.

Türkiye'de sığınmacıların emin ellerde olduğunu vurgulayan Dinç, "Burada emin ellerdesiniz. Kardeşlerinizin yanındasınız. Başımız üzerindesiniz. Biz ensar ve muhaciri biliriz. Yine de bütün gönlümle sizi vatanınızda ziyaret etmek isterim" diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.