Sivas Caglayan Goleti tamamlandi

- Bakan Eroğlu: "Sivas’ın münbit topraklarını suya kavuşturmaya devam ediyoruz. Proje ile yılda 1 milyon 129 bin lira gelir artışı elde etmeyi hedefliyoruz"

Sivas Caglayan Goleti tamamlandi

banner390

SİVAS (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Sivas'ta inşa edilen Çağlayan Göleti'nin tamamlandığı bildirildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, yapımı tamamlanan Çağlayan Göleti projesinde 10 bin 299 metre sulama şebekesi kuruldu

Açıklamada görüşlerine yer verilen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sivas sınırlarında bulunan gölet ile yörede 2 bin 360 dekar zirai arazide sulu tarım yapılacağını belirterek, "Sivas’ın münbit topraklarını suya kavuşturmaya devam ediyoruz. Proje ile yılda 1 milyon 129 bin lira gelir artışı elde etmeyi hedefliyoruz. Ayrıca bölgenin kalkınmasına önemli bir etki yapacak olan bu proje ile sulu tarıma geçilmesinin ardından yetiştirilen ürünlerin verimi ve çeşitliliği de artacak" ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.