Suriye'deki ihtiyac sahiplerine yardim

- İHH İnsani Yardım Vakfı Konya Şubesi aracılığıyla temin edilen yardım malzemelerinin yüklendiği tır, Suriye'ye gönderildi

Suriye'deki ihtiyac sahiplerine yardim

banner390

KONYA (AA) - Konya'nın Çumra ilçesinde, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Konya Şubesi öncülüğünde toplanan bir tır insani yardım malzemesi, Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı.

Derneğin Basın Koordinatörü Selim Tosun, düzenlenen törende yaptığı açıklamada, Suriye'deki mağdurların sayısının giderek arttığını söyledi.

Suriye'nin 5 yıldır bombalandığını ifade eden Tosun, "Yıllardır adeta tonlarca bomba yağıyor. Bölgedeki yaşlı, kadın ve çocuklara yaşama hakkı tanınmıyor" dedi.

Konya İHH'nin "Suriye İçin Bir Ekmek Bir Battaniye" kampanyasının kısa sürede yoğun ilgi gördüğünü belirten Tosun, şunları kaydetti:

"Oradaki kardeşlerimiz soğuk ve açlıkla imtihan oluyor. Ağır sıkıntı içindeler. Saldırıların artması üzerine sosyal medyadan, Suriyeli kardeşlerimize yönelik yardım çağrısında bulunduk. Hamdolsun şimdiye kadar bölgeye onlarca tır gönderdik. Bugün Çumra halkının desteğiyle toplanan bir tır insani yardım malzemesini kardeşlerimize gönderiyoruz. İnşallah onları soğuktan koruyacağız, açlıktan kurtaracağız."

Konuşmaların ardından, gıda ve acil ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu tır, Suriye'ye uğurlandı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.