Suriyeli siginmacilara 30 ton seker yardimi

- Kayseri Şeker Fabrikası tarafından yapılan yardımı taşıyan tır, Kilis'e uğurlandı

Suriyeli siginmacilara 30 ton seker yardimi

banner390

KAYSERİ (AA) - Kayseri Şeker Fabrikası tarafından ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyelilere 30 ton şeker yardımında bulunuldu.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, fabrikadaki törende, yaklaşık bir ay önce Bayırbucak Türkmenleri için 2 tır yardım malzemesi gönderdiklerini söyledi.

Şimdi de Halep ve Suriye'nin diğer bölgelerinden Türkiye'ye sığınmak zorunda kalanlar için yardım yaptıklarını ifade eden Akay, yaşadıkları zulüm ve savaştan kaçarak Türkiye'nin kanatları altına girenleri sahipsiz bırakmak istemediklerini vurguladı.

Akay, şöyle devam etti:

"Kayseri Şeker olarak sığınmacılara karınca kararınca katkı sağlamak için yardım tırı hazırlattık. Yardımlarımız Kilis Valiliğine teslim edilecek. Oradan mazlumlara, soydaşlarımıza, dindaşlarımıza ulaştırılacak. Bu altı üstü bir tır ama tarafımızın belli olmasını istiyoruz. Dost, yaren olduğumuzu göstermek için örnek olması açısından böyle bir çalışma başlattık."

Anadolu'nun tarih boyunca mazlumlara kapılarını açtığını anlatan Akay, "Şimdi de Orta Doğu'daki yangın nedeniyle başka yere sığınamayan insanlara kapısını açıyor. Bizim yüce milletimizin yüce gönlü bunların hepsini kucaklamaya yetiyor" diye konuştu.

Akay, yardım tırıyla "Anadolu insanının sevgisini, muhabbetini, bağlılığını da gönderdiklerini" kaydetti.

Daha sonra, 30 ton şeker taşıyan tır Kilis'e uğurlandı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.