Yerkoy'deki hasarli binanin cokmesi

- Bina sakinlerinden Rıfat Hazer: "10 dakika önce boşalttık, evden çıkmıştık. Yıkıldığı anda köşeyi dönüyordum. Sese tekrar döndüm, 5-10 dakika içerisinde her şeyi yaşadık"

Yerkoy'deki hasarli binanin cokmesi

banner390

YOZGAT (AA) - Yerköy ilçesinde çöken 5 katlı binanın sakinlerinden Rıfat Hazer, evdeki bazı eşyalarını alıp ayrıldıktan yaklaşık 10 dakika sonra binanın büyük bir gürültüyle çöktüğünü söyledi.

Bilge Apartmanı sakinlerinden Hazer, gazetecilere yaptığı açıklamada, evindeki bazı eşyaları almak için bugün binaya geldiğini belirtti.

Eşyalarını alıp evden ayrıldığını anlatan Hazer, "10 dakika önce boşalttık, evden çıkmıştık. Yıkıldığı anda köşeyi dönüyordum. Sese tekrar döndüm, 5-10 dakika içerisinde her şeyi yaşadık. Binada 10 daire vardı. Depremden önce hepsi doluydu. En son ben boşalttım. Bina depremde çok zarar görmüştü. Kolonları patlamıştı. Bunu da yetkili yerlere bildirmiştik. Bina 19 yıllıktı" diye konuştu.

Hazer, binada kimsenin olmadığını ancak binanın çevresindeki yolda birilerinin olup olmadığını bilmediğini ifade etti.

Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesinde 10 Ocak Pazar günü meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremde hasar gören ve boşaltılan Yozgat'ın Yerköy ilçesi Ayanoğlu Mahallesi'ndeki 5 katlı bina bugün yıkılmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.