Yildiztepe'de hafta sonu yogunlugu

- Kar kalınlığının 50 santimetreyi bulduğu Yıldıztepe Kayak Merkezi'nde hafta sonu yoğunluğu yaşanıyor

Yildiztepe'de hafta sonu yogunlugu

banner390

ÇANKIRI (AA) - Yıldıztepe Kayak Merkezi'nde hafta sonu yoğunluğu yaşanıyor.

Ilgaz Dağı'nın eteklerinde bulunan Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden Yıldıztepe, bölgedeki birçok ile kış turizmi açısından hizmet veriyor. Ankara, Amasya, Çorum, Samsun, Kastamonu, Sinop ve Çankırı'dan gelenler başta olmak üzere bölgedeki pek çok kayakseverin gözdesi haline gelen kayak merkezinde özellikle hafta sonu ziyaretçiler yoğunluk oluşturuyor.

Merkeze gelenlerden Ecenur Yılmaz, Sinop'un Ayancık ilçesinden tatil yapmak için Yıldıztepe'ye geldiklerini söyledi. Ailesi ve arkadaşlarıyla gediğini anlatan Yılmaz, "Yıldıztepe Kayak Merkezi'ni çok beğendik. Karadeniz Bölgesi'nde yaşayan herkese burayı tavsiye ediyoruz. Teleferiği, kayak merkezi ve doğası ile görülmesi gereken bir yer" ifadelerini kullandı.

İsteyenlerin merkezde kayak yapmayı öğrenebileceğini dile getiren Yılmaz, "Arkadaşımızın çocuğu kayak yapmayı bilmiyordu, burada eğitim alıyor. Eğitimciler çok kısa sürede kaymayı öğretti" dedi.

Çankırı Kayak Antrenörleri Derneği Başkanı İmdat Yarım da bölgede kar kalınlığının 50 santimetreyi geçtiğini ifade etti. Bölgenin gözde bir kış turizmi merkezine dönüştüğünü vurgulayan Yarım, tatilcilerin yanı sıra günübirlik gelenler de bulunduğunu kaydetti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.