Yurtta kis

- Kırşehir'deki yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Ankara-Kayseri karayolunda görüş mesafesi bir metreye kadar düştü - Mucur ilçesi yakınlarında 2 tırın devrilmesi sonucu Ankara-Kayseri karayolu bir saat süreyle ulaşıma kapandı

Yurtta kis

banner390

KIRŞEHİR (AA) - Ankara-Kayseri karayolunun Kırşehir bölümünde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor.

Yoğun kar yağışının etkili olduğu Ankara-Kayseri karayolunda görüş mesafesi yer yer bir metreye kara düştü.

Don ve buzlanma edeniyle Mucur ve Akpınar ilçeleri istikametinde bir çok kaza meydana geldi.

Kırşehir-Kayseri karayolu Mucur ilçesi yakınlarında 2 tırın devrilmesi sonucu karayolu bir saat süreyle ulaşıma kapandı. Tırlar, bölgeye gönderilen vinçlerle yoldan çekilerek trafik akışı yeniden sağlandı.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürlüğü, Akpınar ve Mucur ilçesi istikametinde ekip sayısını artırarak araçlarıyla yolda kalan sürücülere yardımcı olmaya çalışıyor.

Ekipler, Kaman yol ayrımı, İnanç köyü ve Yozgat yol ayrımında sürücüleri zaman zaman durdurarak yol durumu hakkında bilgi verdikten sonra dinlenme tesislerine yönlendiriyor.

Karayolları ekipleri, Ankara-Kayseri karayolunda don ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışması yürütüyor. Ekipler, tipi nedeniyle çalışmaları güçlükle sürdürüyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.