banner417
17 Aralık 2014 Çarşamba 16:54
59 Okunma
Gümüşhane’de 158 Sınıfta Akıllı Tahta Var
banner416
Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Fatih Projesi kapsamında akıllı tahta uygulamasına geçen eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlere seminer düzenledi.

Milli Eğitim Müdürlüğü Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) sınıfında yapılan eğitimler Bilişim Teknolojileri İl Koordinatörü Atilla Köşger tarafından verildi.

Eğitim programına katılan İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, Gümüşhane’de 1. faz kapsamında 8 okul, 158 sınıfta etkileşimli tahta kurulumu tamamlandığını, 107 öğrenci ve 255 öğretmene tablet bilgisayarın dağıtıldığını söyledi.

Şahinkaya, “Gerekli bilgilendirme seminerlerinden geçirilen öğretmenlerimiz sınıflarında etkileşimli tahtaları aktif şekilde kullanmaktadırlar. Ancak ilimizdeki öğretmen sirkülasyonu nedeniyle gidip-gelen yeni öğretmenlerimiz bulunmaktadır. Bu öğretmen ve yöneticilerimizin eğitimlerini tamamlamak üzere ilimiz merkez ilçede, Kelkit ve Kürtün’de 22-26 Aralık 2014 tarihlerinde "Etkileşimli Tahta Kullanımı" semineri düzenlenecek. Fatih projesi çok önemsediğimiz, önem verdiğimiz bir eğitim etkinliğimizdir. Yönetici ve öğretmenlerimizin donanımlı olması gereklidir. Bu eksikliği gidermek için bu semineri düzenledik. Çok faydalı olacağı kanaatimi sizlerle paylaşmak istedim. Hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64