18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi Mesajları

Sitemize Ulaşan 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi Mesajları

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi Mesajları

banner390
Vali Murat Koca’nın 18 Mart Şehitler Günü Mesajı

Vali Murat Koca, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 99'uncu Yılı Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı.

Vali Koca yayınladığı mesajında; “ Türk ve dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olan 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi, tarih boyunca hürriyet ve istiklâlini her şeyin üstünde tutan, gerektiğinde bu uğurda büyük mücadeleler veren, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmeyen aziz milletimizin kahramanlık destanlarından biri olarak şanlı tarihindeki yerini almıştır.

Çanakkale Deniz Zaferi, Türk milletine büyük bir onur ve güven kazandırmıştır. Bu zafer aynı zamanda, milletimizin kahramanlığı, azmi, iradesi, cesareti ve vatan sevgisinin yanı sıra, savaş meydanında bile düşmanından esirgemediği merhamet ve şefkatini de tüm insanlığa örnek olacak şekilde ortaya koymuştur. Çanakkale Savaşları, bir kahramanlık abidesi olmakla birlikte, savaşan ülke ve milletleri birbirine yakınlaştıran yönüyle de dünya tarihinde ayrı bir yere sahiptir.

Çanakkale Savaşlarında verilen olağanüstü mücadele, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitlerine yazdığı şiirde de vurguladığı gibi, tarihe sığmayacak kadar büyüktür.

Bugün bizlere düşen görev; şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve emanet edilen bu kutsal vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmek, gelecek nesillere bu bilinci aktarmak ve bu kutsal toprakları bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir.

Bu inançla Çanakkale Deniz Zaferi’ni en içten duygularla kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu mukaddes topraklar uğruna eşsiz bir mücadele örneği sergileyen, hiç çekinmeden canını ortaya koyan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmet ve şükranla yâd ediyorum"


............

Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu

Çanakkale Zaferi’nin Türk milletinin kaderiyle birlikte, dünya tarihinin seyrini değiştiren en önemli olaylardan biri olduğunu belirten Başkan Uğurlu; “Çanakkale, bir devrin kapanıp bir devrin başladığı yerdir” dedi.

Bir asır önce elde edilen bu kutlu zafer, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda Türk Milleti’nin neleri başarabileceğini tüm dünyaya kanıtlamıştır. Türk milleti Çanakkale’de, bütün yokluklara ve zorluklara karşı imkânsızı başarmış, canı ve kanı pahasına büyük bir güce ‘dur’ demiştir.

Çanakkale’de kazanılan zafer, tüm dünyaya ‘Çanakkale geçilmez’ gerçeğini kabul ettirmiş ve kahraman Türk Milleti’nin varlığını yeniden ortaya koymuştur. Çanakkale, vatan ve millet sevgisinin, birlik ve beraberlik ruhunun, inancın ve azmin, taktik ve dehanın zaferidir. Çanakkale Zaferi Türk’ün gücünü dünyaya duyuran bir destandır.’

Bu duygularla, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, Türk milletinin bölünmez bütünlüğü uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, ebediyete intikal eden ve hayatta olan kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, saygılarımı sunuyorum.


Ahmet Ertuğrul CHP İl Başkanı 


 Bugün, ülkemizin ve dünya tarihinin akışını değiştiren Çanakkale Destanın 99. Yılında, tek yürek ve tek yumruk olarak vatan topraklarını düşmana teslim etmeyen aziz kahramanlarımızın hatırası önünde bir kez daha saygı ile eğiliyoruz.
Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını, canı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir.

Çanakkale Zaferi de, Türk askerinin imkânsızı başardığı, vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyduğu bir destandır. Bu destanın her satırında insanlık onuru vardır. Bu onur, düşmana sadece silahlı mücadelede değil, verdiği insanlık dersi örnekleriyle de baş eğdiren Aziz Mehmetçiklerimize aittir.

Farklı farklı etnik milliyetlerden oluşan milyonlara Ulus olma bilincinin aşılandığı, Anadolu halkının topuyla, tüfeğiyle,  kanıyla canıyla verdiği bu büyük mücadele Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tarih sahnesine büyük bir askeri deha ve çok güçlü bir lider olarak çıkışı açısından da ayrı bir öneme sahiptir.

Bu destanın ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde, emperyalizme karşı kurtuluş mücadelesini başlatan ve bağımsız bir devlet kurmayı başarmış olan halkımız tüm dünyanın ezilen, mazlum ve mağdur halklarına örnek olmuştur.

Bugün bir kez daha, tarihin akışını değiştiren Çanakkale Zaferinde Anadolu Halkının verdiği onurlu mücadeleyi saygı ile hatırlıyor; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99. yıl dönümünde, vatan topraklarımızın kurtarılmasında canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygı ile anıyorum.

KMÜ Rektörü Prof.Dr Sabri Gökmen

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Rektör Gökmen mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Milletimizin tarih boyunca vatanını ve istiklalini korumak için gösterdiği fedakârlıklar ve cesaret dolu mücadelelerin en güzel örneklerinden olan Çanakkale Zaferi, ülkesinin bağımsızlığı ve geleceği uğruna gözünü kırpmadan kendi canından vazgeçebilmeyi gösteren bir destan olarak adını tarihe yazdırmıştır.

18 Mart 1915’te kazanılan bu zafer, milletimizin yüksek manevi değerlerinin, birlik ve bütünlüğünün simgesidir. Bu zafer ile sadece bir milletin hayatta kalması değil, aynı zamanda geleceği de belirlenmiştir. Çanakkale’de gösterilen azim ve irade, milletimizin bağımsızlığa olan inancını perçinlemiş ve İstiklal Savaşı’nın kazanılmasını sağlayarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının yolunu açmıştır.

18 Mart Çanakkale Zaferinin 99. yıldönümü vesilesiyle, milletimizin birlik ve beraberlik içinde tüm zorlukların üstesinden gelebileceğini bir kez daha hatırlatıyor, vatan topraklarını savunmak üzere canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen aziz şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.”

.............
Ak Parti Karaman Kadın Kolları İl Başkanı Emine Şimşek'in mesajı
Ak Parti Karaman Kadın Kolları İl Başkanı Emine Şimşek 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada,” Yurt savunması adına konulan ve büyük kahramanlık destanı yazılan Çanakkale Savaşı’nın Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda çok önemli bir zafer olduğunu belirtti.

Yine bu zafer, kendisinden güçlü düşman orduları karşısında kazanılmış bir onur savaşıdır. Çanakkale Savaşları sonunda zamanın en gelişmiş silahları ile donatılmış düşman kuvvetleri, Türk askeri karşısında ağır bir yenilgiye uğramış, geri çekilmek zorunda kalmıştır.

Kazanılan bu zaferde Türk kadınının önemine de değinen Şimşek , “Tarih boyunca Türk Kadını hayatın her safhasında erkeğin yanında yer alarak sorumlulukları paylaşmıştır. Kurtuluş savaşında verdiği büyük mücadelede erkeği ile omuz omuza cephedeki yerini almış, düşmana karşı silahı ile çarpışarak, cepheye mermi taşıyarak, yaralı askerleri tedavi ederek, silah ve giyecek imal ederek vatanın kurtuluşunda ve bugünlere ulaşmamızda hak sahibi olmuştur.

Bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi saygıyla anıyoruz” dedi.

...........

MHP İl Başkanı Hatipoğlu'nun18 Mart Şehitleri Anma Günü Mesajı;
MHP Karaman İl Başkanı İsmet Hatipoğlu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Hatipoğlu, mesajında, 18 Mart’ın şanlı bir destan günü olduğunu belirtti.
Türk milletinin Çanakkale'de destan yazdığını ifade eden Hatipoğlu, şunları kaydetti:
"Her türlü imkansızlığa rağmen göğsü iman dolu, vatan aşkıyla yanan vatan evlatları, tarih sayfalarına altın harflerle ve kıyamete kadar silinmeyecek şekilde 'Çanakkale Geçilmez'i yazdırmıştır. Yüz binlerce Mehmetçik, Türk milletinin bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü için işgalcilere karşı mücadele etmiş ve Çanakkale'de ateşlenen fitilin Anadolu'nun dört bir yanını sarmasıyla yurdumuz işgalden kurtarılmıştır. Vatan toprakları, aziz milletimizin binlerce vatan evladının şehitlik mertebesine erişmesiyle bağımsızlığına kavuşmuştur. Bu vatan bize; dili, dini, etnik kökeni ne olursa olsun canlarını, kanlarını seve seve veren vatan evlatlarının o aziz şehitlerimizin armağanıdır. Bugün bu topraklarda bağımsız şekilde yaşıyorsak, al bayrağımız göklerde özgürce dalgalanıyorsa, bunu şehitlerimize borçluyuz. 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü vesilesiyle ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, canlarını bu yola adayan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz."dedi.

............

Ali Pınarbaşı 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Mesajı
MHP Karaman Belediye Başkan adayı Ali Pınarbaşı, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Karaman Belediye Başkan adayı Ali Pınarbaşı, bütün dünyaya, bundan tam 99 yıl önce Çanakkale'de yüce Türk milletinin vatan savunmasındaki azim ve kararlılığını bir kez daha gördüğünü belirtti.

Pınarbaşı, mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Bütün imkansızlıklara rağmen düşman karşısında gösterilen efsanevi direniş Türk tarihine altın harflerle yazılmıştır.18 Mart 1915 günü Türk tarihinde Çanakkale zaferi olarak kutlanır ve aynı zamanda şehitlerimizi anma günü olarak idrak edilir. Bugün; Türk'ün ulusal savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi'nin 99. yıldönümünü kutlamanın ve mukaddes vatanımız için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin şehitler günü'nü idrak etmenin onurunu ve gururunu yaşamaktayız. Çanakkale zaferi; milletler tarihine bir dönüm noktasının yaşandığı, güç dengelerinin tamamen değiştiği, olayların akışı üzerinde Türk milletinin belirleyici ve aktif bir rol oynadığı ve de kurtuluş Savaşımızın ilk meşalesinin tutuşturulduğu, yüce Türk Milletinin Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kahramanlık ve fedakarlıklarının doruk noktasına ulaştığı bir hayatta kalma mücadelesi oluşmuştur. Birinci Dünya Savaşı'nı galip bitirmek isteyen ve gemileriyle Çanakkale boğazını geçip İstanbul'u almak isteyen düşman kuvvetlerine karşı kahraman ordumuz, İngiliz ve Fransız donanmalarına karşı Çanakkale Boğazı'nda aylar boyunca devam eden bir dizi deniz ve kara savaşı yapmıştır. 300 bin askerimizin şehit olduğu bu savaşlarda, düşman donanmaları çok ağır kayıplar vererek geri çekilmişlerdir. Çanakkale Savaşlarının denizle ilgili kısmı kısmı, 18 Mart 1915 tarihinde, düşman gemilerinin geri çekilmeleriyle Türk topçusu karşısında ağır kayıplar vermesiyle sonuçlanmıştır.
Çanakkale Boğazını gemilerle geçemeyeceklerini anlayan düşman kuvvetleri bu kez topraklarımıza karadan girmeyi denemişler böylece, 25 Nisan 1915 günü karadan çıkarma yapmaya başlamışlardır. Yaklaşık bir yıl süren kara savaşlarında, tarihin o güne kadar gördüğü en amansız siper savaşları yaşanmıştır. Küçücük kara parçası üzerinde verilen büyük mücadeleler sonrasında, bugün Türkiye topraklarında bağımsız olarak yaşamamızı sağlayacak olan büyük bir zafer kazanılmış ve parlak umutlarla karaya ayak basan birleşik düşman ordusu 1916 kışında bozguna uğrayarak çekip gitmek zorunda bırakılmıştır. Çanakkale Zaferi ile birlikte, şehitler günü olarak da kutladığımız bu anlamlı zafer gününde, kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek şehitlik mertebesine ve onuruna erişen aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla hatırlıyoruz. Aziz şehitlerimiz yattıkları yerlerde şunu hissetmelidirler ki; temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk milleti tarafından en kutsal emanet olarak müdafaa ve muhafaza edilecektir. Bu duygularla, bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, başta ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere onları her şeyi ile destekleyen Aziz Türk milletini ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz."dedi.
.............

KTSO Başkanı Mustafa Toktay ve KTSO Meclis Başkanı Mustafa Gökhan ALKAN 

Türk toplumunda millet olma bilincinin tohumlarının atıldığı ve Kurtuluş Savaşı'nın kazanılması adına önemli bir mesafe kat edildiği Çanakkale zaferi, vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır. 18 Mart zaferi ile cesaretin, azmin ve özgürlük sevdamızın tarihe altın harflerle not düşüldüğü Çanakkale Zaferi; dünya literatüründe bir dönüm noktasının yaşandığı, olayların akışı üzerinde Türk Milletinin belirleyici ve aktif bir rol oynadığı ve Kurtuluş Savaşımızın ilk meşalesinin tutuşturulduğu bir destan olarak zihinlerimizde ve gönlümüzde yer edinmiştir. Bu duygularla, başta Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, komutanından erine kadar bu mücadeleye iştirak eden bütün kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden ve hayatta olan kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anar, büyük Türk Milletinin ve kahraman Türk silahlı kuvvetlerinin bu anlamlı günlerini kutlarız.
 
.................

Çanakkale'nin Sırrı Kardeşlik Ruhudur
18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 99. Yılı münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Saadet Partisi Karaman İl Başkanı Hüseyin Uğuz, Çanakkale'deki destansı zaferin en önemli sırrının kardeşlik ruhunda saklı olduğunu vurguladı.
ÇANAKKALE’NİN SIRRI KARDEŞLİK RUHUDUR
“Dün Çanakkale’de göğüslerini birbirine siper eden ecdadın torunları bugün birbirine taş atıp, kurşun sıkıyorsa, dün Çanakkale’de 15 yaşındaki evlatlarımız gözünü kırpmadan cepheye koşarken, bugün aynı ecdadın çocukları sokakları yakıp yıkıyor, birbirini vuruyorsa vahim bir yanlışın içindeyiz demektir. Kim kendi ikbalini vatanın istikbalinden önemli görüyorsa, kim kendi çıkar ve hesabını milletin menfaatinin önünde tutuyorsa ne tarih önünde ne de millet vicdanında bunun hesabını veremez.  Çanakkale’deki şehitler huzur-u mahşerde yakasına yapışır” uyarısında bulundu. 
 
...........
 Karaman Saadet Partisi İl Başkan Vekili Hüseyin Uğuz'un açıklaması ;
Çanakkale Savaşı’nda, Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Alevisiyle, Sünnisiyle yurdun dört bir yanından koşup gelen vatan evlatlarının omuz omuza savaşarak can  verdiğini hatırlatan Uğuz,
 
Miting meydanlarında kullanılan üslubun, milletimizin sahip olduğu asalet ve nazeketten çok uzak olduğunu vurgulayan Uğuz, kısır çekişmeler, siyasi polemikler nedeniyle Türkiye’deki kardeşlik ikliminin sabote edildiğini söyledi.
 
Gerilim ve kutuplaşmadan rant umanların Çanakkale Zaferi’nden ders alması gerektiğini kaydeden  Uğuz;“Çanakkale destanı birlik ve beraberliğimizin ne kadar güçlü temellere sahip olduğunun en büyük göstergesidir. Çanakkale’de binlerce genç gönüllü olarak cepheye koşmuş, vatan için, namus için, bağımsızlık için gözünü kırpmadan şehit düşmüştür. Herkesin bildiği gibi o yıl birçok lise mezun verememiştir. Çünkü henüz bıyığı terlememiş binlerce genç okul diploması yerine şehitlik payesi almayı tercih etmiştir, Ancak bugün maalesef bu şehitlerin torunları, bilerek ya da bilmeyerek birbirine düşman hale getirilmeye çalışılmaktadır. Kim kendi ikbalini vatanın istikbalinden önemli görüyorsa, kim kendi çıkar ve hesabını milletin menfaatinin önünde tutuyorsa bunun ne tarih önünde ne de millet vicdanında hesabını veremez.  Çanakkale’deki şehitler huzur-u mahşerde yakasına yapışır” dedi. 
 
Açıklamasında herkesi aklı selim ve sağduyuya davet eden Saadet Partisi Karaman İl Başkanı Hüseyin Uğuz, “Bu vatan ecdadımızın canları pahasına koruyup bize teslim ettikleri kutsal bir emanettir. Hepimiz bu tarihi sorumluluk ve şuurla hareket etmek zorundayız. Suni ayrışmalarla, gerginlik ve kutuplaşmalarla zaman kaybetmek yerine, Yeniden Büyük Türkiye'yi kuracak iradeyi ortaya koymalıyız. Siyasi rant, kişisel çıkar için değil, elbirliği ile herkes için adalet, herkes için özgürlük ve herkes için refah mücadelesi vermeliyiz. Ayrıştıran değil birleştiren bir üslubu ortaya koymalıyız. Çünkü bizim en büyük güvencemiz, kardeşliğimiz, birlik ve beraberliğimizdir.  Bu temenni ile, milletimizin Çanakkale Zaferi’ni kutluyor, bu vatanı canları pahasına bizlere emanet eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi. 


...............
Türk Eğitim Sen Karaman Yönetim Kurulu Adına açıklamada bulunan Ziya Hotamışlı mesajında;
''ÇANAKKALE TÜRK'ÜN YENİDEN DİRİLİŞİDİR

Bugün, Türk milletinin özgürlük ve vatanı için gerektiğinde neleri feda edebileceğini bir kez daha kanıtladığı bir dönemi simgeleyen 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü'dür.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.” sözlerinde ifadesini bulan bu zafer, aynı zamanda Mehmetçiğin vatan ve millet sevgisinin de ölümsüzlük anıtıdır. Milletimizin gönlünde daimi yerini alan şehitlerimiz, ülkemizin bağımsızlığının ve bölünmez bütünlüğünün korunması, huzur ve güven içinde yaşamamız, milli çıkarlarımızın savunulması ve vatanımıza hizmet etmek için canlarını feda etmişlerdir.

Üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız bu vatanı, bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün, vatan sevgimizin, birlik ve bütünlüğümüzün simgeleri olarak, gönlümüzde yaşayan aziz şehitlerimize borçluyuz. Onların, Türk vatanı ve Türk milleti için yaptığı fedakârlığın değeri, hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar yüce ve büyüktür. Türk vatanının ve milletinin ebedî varlığı ile devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, 18 Mart Şehitler Günü münasebetiyle şükran ve rahmetle anıyoruz,''dedi.
..............

AK Parti Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Çalışkan

“Milletimize ve ülkemize yönelik her türlü fitne ve nifak girişimleriyle tek yürek halinde mücadele ediyoruz.” Birlik ve beraberlik içinde omuz omuza mücadele eden Mehmetçikler, bundan 99 yıl önce "Çanakkale Geçilmez" nidasıyla tarihin akışını değiştirmiş, tarihe yeni bir yön tayin etmiştir. Çanakkale Deniz Zaferi, tarihten silinmek istenen milletin küllerinden yeniden doğuşu ve istiklal mücadelesi için de umut ışığı olmuştur.Bu ruh dün olduğu gibi bugünde aynı güçtedir. "Hiç şüphesiz, bu destansı zafer, mazlum ve esaret altındaki bütün toplumlar için de emsal teşkil etmiştir. Millet olarak bizler, bu mukaddes toprakları bize emanet eden, kanıyla, canıyla bu toprakları vatan kılan her bir şehidimizi daima minnet ve şükranla anacağız. Şehitlerimizin aziz emanetini ebediyen koruyacak, bu emaneti çok daha yükseklere taşımak için var gücümüzle mücadele edeceğiz. Çanakkale'de, tarihimize altın harflerle yazılan zafer, istiklalimizin ve istikbalimizin de bir manifestosudur. Şehitlerimiz ve onların kahramanlıklarından aldığımız ilhamla ülkemizi şehrimizi büyütmeye, güçlendirmeye, tarihine, kültürüne ve medeniyetine yarışır şekilde geleceğimizi inşa etmeye devam ediyoruz. Çanakkale'de omuz omuza vatanlarını müdafaa eden şehitlerimizden, onların yan yana yattığı kabirlerden aldığımız ilhamla, kardeşliği pekiştiriyor, ülkemize yönelik her türlü fitne ve nifak girişimleriyle tek yürek halinde mücadele ediyoruz. Çanakkale ruhu göstermiştir ki dünyada bu milletin varoluş iradesini kıracak hiçbir güç yoktur. Çanakkale'de ortaya konulan bu sarsılmaz iman, bu millet olma bilinci en büyük zenginliğimiz en büyük gücümüzdür. İnanıyorum ki o yüksek ruh, o millet olma şuuru, o vatan sevgisi bu topraklar üzerinde ebediyen var olacaktır. Millet olarak yokluklar içindeyken bile Çanakkale geçilmez dedirten sağlam inancın, sarsılmaz bir ruhun mirasçılarıyız. Aydınlık geleceğimizin teminatı dün olduğu gibi bugün de işte bu ruhtur, bu inançtır. Çanakkale Zaferi sadece geçmişimizin bir aziz hatırası olarak değil, geleceğe yürüyüşümüzün en güçlü ilham kaynaklarından biri olarak da milletimizin hissiyatında son derece önemli bir yere sahiptir. Milletçe şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emaneti her geçen gün aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşımakta kararlıyız. Bu düşüncelerle, Şehitleri Anma Günü olarak kabul ettiğimiz Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99. yıldönümünde, başta Anafartalar Komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Bu anlamlı gün dolayısıyla bütün Karamanlı kardeşlerimi en samimi duygularımla selamlıyor, 30 Mart’ta gerçekleştireceğimiz seçimlerin, şehrimiz ve ülkemiz adına hayırlar getirmesini yüce Allah’tan bir kez daha niyaz ediyorum.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.