29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajları

banner390
Vali Murat Koca’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı 
 
Vali Murat Koca, 29 Ekim Cumhuriyetin ilan edilişinin 92. Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Vali Koca yayınladığı kutlama mesajında; “Bugün Cumhuriyetin ilan edilişinin 92. yıldönümünü kutlamanın heyecanını, mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.
Cumhuriyet, milletimizin tarihindeki en önemli gurur tablolarından biridir. Cumhuriyet, işgalin, yokluğun, yıkılmışlığın ardından yok olmak üzereyken aziz milletimizin köklerinden aldığı güç ve inançla yeniden filizlenmesinin, serpilip büyük bir çınar olmasının başlangıcı olmuştur.
Bu, Cumhuriyetin sonsuza kadar varlığının en önemli güvencesidir. Ülkemizin mutluluğu ve refahı, milletimizin her ferdinin eşit imkân ve fırsatlardan yararlanması için anlayış birliği içinde gayret gösterilmesinin önemi giderek artmaktadır.
Cumhuriyetimiz, hukukun üstünlüğüne dayalı, hak ve özgürlüklerle ilgili sıkıntıların ortadan kalktığı, bireyin hedef alındığı ileri demokrasi olma yolunda çok ciddi mesafeler kaydetmiştir. İnsani değerlere önem veren, milletin kendi kendini yönettiği, hukukun üstünlüğüne dayalı, demokratik, laik bir yönetim şekli olan Cumhuriyetle birlikte her alanda büyük gelişmeler sağlanarak çağdaş uygarlık düzeyine ulaşma yolunda hızla ilerlenmektedir.
Bütün millet olarak el birliği ve gönül birliğiyle çalışmayı sürdürecek olursak, çok daha güçlü ve çok daha müreffeh bir ülke haline gelmemizin önünde hiçbir engel kalmayacaktır. Farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, gönüllerimizi kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçıları olarak, kardeşçe birbirimizi kucaklayarak, birbirimize sımsıkı kenetlenerek aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kuracağız.
Bugün Türkiye Cumhuriyeti, etrafımızda yaşanan bütün olumsuz gelişmelere, küresel ekonomik krizlere rağmen, demokratik gelişme ve ekonomik kalkınmasını birlikte sağlayarak bölgesinde istikrar ve huzurun merkezi haline gelmiştir.
Milletçe, bu güven ve istikrar ortamını koruyarak birlik ve bütünlüğümüze sahip çıkarak, Cumhuriyetimizin temel değerlerini her türlü sosyal ve siyasi tartışmanın üzerinde tutmaya devam edeceğiz.
İnsanımızın her bakımdan mutlu olduğu, daha güçlü ve müreffeh bir Türkiye hedefine ulaşmak için tarihte olduğu gibi günümüzde de sadakat ve tüm gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Ülkemizi, 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100. yaşında dünyanın en güçlü ülkesi yapmak için üzerimize düşeni yapacağız.
Türk halkı, bugünlere nasıl gelindiğini unutmayacaktır. Şanlı tarihimize, milli benliğimize sahip çıkacak, çağdaş uygarlık hedefine ulaşmada kararlı biçimde yürümeye devam edecektir. Şanlı Bayrağımızın dalgalandığı bu topraklarda yaşamak hepimiz için bir onurdur, gururdur.
Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen bütün istiklâl kahramanlarımızı sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyor, Karamanlı hemşehrilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum.” dedi.

Konuk; Cumhuriyetle Kazandıklarımızı Yeni kazanımlarla Taçlandırma Kararlılığındayız

AK Parti Karaman Milletvekili ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, “İlanının 92’nci yılını kutladığımız Cumhuriyetimiz, kuruluş düsturu olan “mesut”, “muvaffak” ve “muzaffer” olma hedefine hem hızlı hem de tayin edilmiş hedeflerle ilerliyor. Biz millet olarak, Cumhuriyetimizi yüzüncü şeref yılında dünya milletler ailesi arasında kudretine kudret katmış, zenginlikte birkaç adım öne çıkmış, itibarını katlamış, sözü geçen, müreffeh ve zengin bir ülke yaparak, Cumhuriyetle kazandıklarımızı yeni kazanımlarla taçlandırma kararlılığındayız” dedi.
Cumhuriyetin kuruluşunun 92’inci yılı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti Karaman Milletvekili ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk,milletimizin Cumhuriyet İdaresindeki 92 yılda büyük işler başardığını ve Cumhuriyetimizin yüzüncü şeref yılını başardıklarından güç alarak daha büyük başarılarla taçlandırmaya hazırlandığını söyledi. Konuk, “ Cumhuriyetimizi büyük hedeflere taşırken Anadolu coğrafyası üzerinde oynanan eski oyunların yeni oyuncularla birliğimize ve kardeşliğimize kast ederek yeniden sahnelenmesinin milletimizi bir beraber yürüdüğü bu yoldan çeviremeyeceğini biliyoruz” dedi.
“Bu gayret ve çabada ilham kaynağımız, bizatihi Cumhuriyetimizi kazandığımız süreçtir” diyen Konuk, mesajında şunları söyledi;
“Kendi kaderine el koyduğu ve istikbalini kazandığı süreçte milletimiz, elindeki tek silah olan istikbale ve istiklale dair sergilediği inançla, hür ve bağımsız yaşama iradesiyle yedi düvelin karşısına koyduğu aşılmaz engelleri aşmış. Hürriyetine kast edilen milletimiz imkânsızlıklara boyun eğmeyerek 19’uncu asrın başında iradesi ve inancıyla maddi şartları yenmiş, Cumhuriyeti kurarak millet istikbalini millet asliyetine tevdi etmiştir.92 yıl önce kurduğumuz Cumhuriyetimizin değişmez kaidesi doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine ülkemizin dört bir tarafında yaşayan her fert ve her zümreyi Cumhuriyetin eşit hissedarı kabul ederek, vatan topraklarındaki herkese Cumhuriyetin nimetlerini yine eşit şekilde ulaştırmaktır. Hiçbir fert ve zümresini bir diğerine göre ayrıcalıklı görmeyen ve her ferdini Cumhuriyetin eşit hissedarı kabul eden Cumhuriyetimizin yegâne hedefidir başarıyı eşit paylaştırmak, refah, zenginlik ve mutluluğu herkesin ve her kesimin teneffüs etmesini sağlamak.
Çünkü bizim Cumhuriyetimizin kurulmasında, memleketimizin istiklal ve istikbal mücadelesinden zaferle çıkmasında doğudan batıya, kuzeyden güneye her fert ve her kesim aynı fedakârlığı, aynı cesaret ve kararlılığı göstermiştir. Milletin omuz omuza verdiği mücadele ile el ele vererek ve hedef birliğini gerçekleştirerek kurduğu Cumhuriyetimiz bugün de karakteri bağımsızlık olan, hoşgörü ve kardeşlik duyguları ile birliğini tesis etmiştir. Vatan topraklarına karşılıksız bir sevgi ile bağlı olan ve “kaderde, kıvançta ve tasada” aynı hissiyatı ilelebet paylaşma kararlılığındaki millet asliyetinin yüksek korumasındaki en kıymetli mirasımızdır.”
TEMİNATIMIZ 78 MİLYON YÜREKTİR
Cumhuriyetimizi büyük hedeflere taşırken Anadolu coğrafyası üzerinde oynanan eski oyunların yeni oyuncularla birliğimize ve kardeşliğimize kast ederek yeniden sahnelenmesine bir ve beraber olarak aynı yolda yürüyen milletimizin buna izin vermeyeceğini söyleyen AK Parti Karaman Milletvekili ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, mesajını şöyle tamamladı;
“Bunun ispatı Cumhuriyetimizin uzak ve yakın tarihidir. Bunun teminatı kuzeyiyle güneyiyle doğusuyla batısıyla toplu atan ve bir birine gönül köprüsüyle bağlanmış 78 milyon yürektir. Biz o 78 milyon yüreğin bir parçası ve o yüreklerin millet huzurundaki temsilcileri olarak, huzurlu, üreten ve ürettikçe zenginleşen, müreffeh Türkiye iddiamızı gerçekleştirme kararlılığıyla, Cumhuriyetimizin “muvaffak” ve “muzaffer”, ülkemizin her köşe ve kişisinin “mesut” olabilmesi için üzerimize düşeni eksiksiz yerine getiriyoruz. Cumhuriyetimizin yüzüncü şeref yılı için belirlediği büyük hedeflere ulaşılmak için yapabileceklerimizin bir fazlasını yapmaya gayret ediyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin ebediyen yaşamasına yönelik iman ve irademiz ile Cumhuriyetimizi cumhuruyla birlikte yükseltme kararlılığımızı ifade ediyoruz. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Cumhuriyetimize hizmeti geçen değerli büyüklerimiz ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygı ile anar, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92’nci yılını kutlarım.”

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

AK PARTİ Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Recep Şeker mesajında şu ifadeleri yer verdi: “Cumhuriyetimizin 92. yıldönümünü Milletimiz ile birlikte büyük bir coşku ve kıvançla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. 
Aziz Milletimiz en zor şartlara ve bütün imkânsızlıklara rağmen asla umutsuzluğa kapılmadan, bağımsızlığından taviz vermeden, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü İstiklal mücadelesini büyük bir zaferle neticelendirmiş, bu büyük bağımsızlık mücadelesi sonunda milletin iradesini esas alan Cumhuriyet ilan edilmiştir.
Her anı kahramanlıklarla dolu eşsiz bir mücadele örneği Kurtuluş Savaşımız Aziz Milletimizin var olma mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin sembolüdür.
Milletimiz, Cumhuriyeti bütün değer ve kurumlarıyla özümsemiş birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde ülkemizi çağdaş dünya devletleri içinde hak ettiği saygın konuma yükseltmek için gerekli olan iradeyi ortaya koymuştur.
Cumhuriyetin ilan edilmesinden bu tarafa 92 yılda büyük hamleler gerçekleştirilmiş ve çok önemli başarılara imza atılmıştır. Özellikle son yıllarda AK PARTİ iktidarı ile muazzam bir gelişme ivmesi yakalanmış, her alanda çok önemli yapısal reformlar gerçekleştirilmiştir. Ülkemiz geleceğe umutla bakmakta ve dünyanın saygın ve güçlü bir ülkesi olma yolundaki yürüyüşünü kararlılıkla devam ettirmektedir.
Millet olarak el birliği ve gönül birliği ile çalışmaya devam etmemiz, kardeşçe birbirimizi kucaklamamız, birlik ve beraberlik içinde birbirimize kenetlenmemiz halinde çok daha güçlenerek, daha aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kurmak mümkün olacak ve daha büyük başarılarla Cumhuriyetimizi taçlandıracağız.
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 92. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutlar, bu anlamlı günde İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anar, tüm vatandaşlarımızı sevgi ve saygı ile selamlıyorum.” Dedi.

Rektör Sabri Gökmen’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Rektör Gökmen, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Bir neslin üstün gayret ve fedakârlıklarıyla kurduğu ve bizlere armağan ettiği Cumhuriyetimizin 92. yılını büyük bir coşku içinde kutluyoruz. Milletçe bugünlere nasıl geldiğimizi unutmayarak, birlik ve beraberlik duygularından kopmadan milli değerlerimize sahip çıkmalı, güçlü devlet geleneğimizi ve Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmalıyız.
Cumhuriyet coşkusunun bütün milletimizce en üst seviyede yaşanması dileğiyle şahsım ve üniversitem adına, Cumhuriyeti bizlere emanet eden başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, aziz şehitlerimiz ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Asım sultanoğlu'nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı 

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
Asım Sultanoğlu yayınladığı mesajında; “Cumhuriyetimizin 92. yılını birlik, beraberlik ve huzur içerisinde kutlamanın heyecanını ve coşkusunu yaşamaktayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 da Samsun’da yaktığı  “Kurtuluş ve İstiklal” ateşiyle başlayan mücadele, Cumhuriyet’in ilanı ile nihai hedefine ulaşmış, böylece Türk Milleti’nin ve devletimizin varlığı ebedileşmiştir. Her anı kahramanlıklarla dolu eşsiz bir mücadele örneği olan Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin sembolüdür. Cumhuriyetimizin en büyük başarısı da milletimizin bütün fertlerini vatandaşlık temelinde birleştirmiş olmasıdır. Milletçe barış ve kardeşliğin sesini daha da yükselttiğimiz bugünlerde asla unutmayacağımız aziz şehitlerimizin acılarını, kahraman gazilerimizin fedakârlıklarını da yüreğimizde hissediyoruz. Millet olarak el birliği ve gönül birliğiyle çalışmaya devam etmemiz, kardeşçe birbirimizi kucaklamamız, birbirimize kenetlenmemiz halinde çok daha güçlenerek, aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kurmakla mümkün olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin 92’inci yılını kutluyor, büyük önder Atatürk ve silah arkadaşları ile canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı yayımladı.
Karaman Ticaret ve Sanayi Odası  Meclis Başkanı M.Gökhan Alkan ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay yayınladıkları mesajda;  “Cumhuriyetimizin ilan edildiği 29 Ekim tarihi hepimiz için çok özel ve gurur dolu bir gün. Çok büyük mücadelelerle elde edilen kazanımlar, ancak aynı kararlılık ve sahiplenme ile korunmak ve yaşatılmak zorundadır. Bu görev bize miras kaldığı gibi, bizden de sonraki nesillere ulaşacaktır. Çağdaş medeniyetler seviyesine giden en güzel yol Cumhuriyet yoludur. Ülkemizin aydınlık geleceği için, yarınların sorumluluğunu taşıyan ve karşılarına çıkabilecek her sorunun üstesinden gelebilecek ölçüde nitelikli, bilgili ve ideal sahibi insanlar olarak, hepimiz bu aziz vatan için bütün benliğimizle çalışmaya ve üretmeye devam etmeliyiz. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Muasır medeniyet seviyesine ulaşmayı amaçlarken, çağdaşlaşmayı ve tüm kurum ve kurallarımızla birlikte bir zihniyet devrimi gerçekleştirmemizi hedeflemişti. O, çizdiği aydınlık yolda, fertlerin bütün varlıklarıyla yurdunun ve milletinin hizmetinde bulunmayı, refahı ve mutluluğu yakalayabilme şuur ve inancını vermiş, insani değerleri yitirmeden, şerefle yaşayabilmeyi öğretmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle;  Cumhuriyetimizin 92.  kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yürekten kutlar, bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bize bu topraklarda, bu imkânlarla yaşama imkânını sunabilmek için canlarını feda eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha şükran ve minnetle  anar; saygılarımızı sunarız.

Nazmi Ünlü'nün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyetimizin 92. yıl dönümünü milletçe büyük bir gururla kutluyoruz.
Cumhuriyet, milletimize en uygun yönetim biçimidir. Cumhuriyet, sözde elitler tarafından değil, bizzat bu millet tarafından kurulmuştur. Dolayısıyla Cumhuriyet asla ve asla belli bir kitlenin rejimi değil, milletin rejimidir ve sahibi de bu millettir.
Biz de AK Parti olarak iktidara geldiğimizden bu yana milletimize ve cumhuriyetimize layık olabilmek için çok büyük nitelikte kalkınma hamleleri başlattık ve ulaşımdan sanayiye, eğitimden sağlığa, tarımdan ekonomiye, kültürden dış politikaya, adaletten insan haklarına kadar daha pek çok  alanda önemli yapısal reformlar gerçekleştirdik.AK Parti olarak, en önemli hedeflerimizi; 2023 vizyonu başlığı altında, Cumhuriyetimizin 100. yılına hedeflemiş bulunmaktayız.
Milletçe birlik, beraberlik, kardeşlik içerisinde ortak hedeflerde buluşma başarısını gösterdiğimiz sürece, daha da kuvvetleneceğimize, büyüyeceğimize, gelişeceğimize samimiyetle inanıyoruz. Bizi biz yapan değerlere sahip çıkıp bu aziz emaneti gelecek nesillere en sağlıklı şekilde taşımak olgunlaşan demokrasimizde hepimizin ortak hedefidir.
Cumhuriyetimizin 92. yılını kutlarken, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla, gazilerimizi minnetle anıyor, tüm Hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

Ahmet Akca'nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yıldönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz.
Millet iradesinin yönetime dâhil olduğu önemli bir gün olan 29 Ekim’de Cumhuriyeti her geçen gün ileri taşımanın kıvancını bir kez daha yaşıyoruz.
Yarınların daha güçlü, daha huzurlu Türkiye’sini elbirliğiyle inşa edebilmek için bizlere düşen en önemli görev; daha çok çalışmak ve özellikle birlik ve beraberliğimizi korumaktan geçmektedir.
Bu milletin canı pahasına, büyük fedakarlıklarla kurduğu Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatmak hepimizin en önemli sorumluluğudur. Çünkü Cumhuriyet Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünün teminatıdır. Bu ülkenin evlatları Türkiye’nin gelişmesi, büyümesi ve dünyada söz sahibi bir ülke olması için en üstün vatanseverlik duygularıyla hareket etmektedirler. AK Parti olarak bu milli şuur çizgisinde, hedeflerimizden biri olan 2023 hedefi ile Cumhuriyetimizin 100.yılına Hep Birlikte Yeni Türkiye’nin inşasını tamamlayarak gireceğiz.
Bu düşüncelerle Kurtuluş Savaşı'nda kadını, erkeği, çocuğuyla gösterilen büyük gayret ve fedakârlıklarla elde ettiğimiz Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. Yıldönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, aziz vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Gülin Göksoy’un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bugün ülkemizin, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 92'inci yıldönümünü büyük bir gururla kutlamaktayız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde milletimizin azmiyle yürütülen Milli Mücadele'nin ardından Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulması, dünya tarihinin önemli başarılarındandır. Bugün, bağımsız, özgür bir devlet olarak yeniden ayağa kalktığımız, demokratik, sosyal bir hukuk devleti şekliyle Cumhuriyeti kurduğumuz gündür, Mustafa Kemal Atatürk'ün ifadesi ile " En Büyük Bayram" günüdür. Her anı kahramanlıklarla dolu eşsiz bir mücadele örneği olan Kurtuluş Savaşı, milletimizin var olma mücadelesi, cumhuriyet ise yeniden dirilişin sembolüdür.
Cumhuriyet bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma ve demokratikleşme hamlesi, toplumsal ve siyasal değişme projesidir. Cumhuriyetin ilanı, milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından iridir.
Demokratik Cumhuriyet ırk, dil, din, inanç, cinsiyet farkı gözetmeksizin her Türk vatandaşının ortak varlığıdır.  Din ve vicdan hürriyetini teminat altına alan laiklik, yurttaşların fikirlerini serbestçe ifade etmelerini ve yönetime katılmalarını sağlayan demokrasi, adaleti teminat altına alan hukuk devleti Cumhuriyetin toplumsal sözleşmesinin vazgeçilmezleridir.  Bugün Türkiye Cumhuriyeti, etrafımızda yaşanan bütün olumsuz gelişmelere rağmen, demokratik gelişme ve ekonomik kalkınmasını birlikte sağlayarak bölgesine istikrar ve refah getiren, örnek alınan bir ülke haline gelmiştir. Millet iradesi ağırlığını hissettirdikçe, son sözü söyleme hakkına sahip çıktıkça, demokrasimiz ve Cumhuriyetimiz ilelebet yaşayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti, önünde uzanan ileri medeniyetin aydınlık yolunda hızla ve kararlı adımlarla ilerlemektedir ve ilerlemeye devam edecektir. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92.yıldönümünü idrak ettiğimiz bugünlerde, Cumhuriyet bir zümrenin, bir kitlenin, belli bir grubun, belli bir etnik kökenin değil, bu topraklar üzerinde yaşayan 77 milyonun tamamının Cumhuriyetidir. Cumhuriyet, hepimizin ortak değeridir.
Ancak son günlerde yaşananlar göstermektedir ki, birliğe, beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır. Sahip olduğumuz vatan sevgisi ve özgürlük aşkı, dün olduğu gibi bugün de devam etmektedir. Yurdumuzu düşmanlardan kurtarmak için hiç düşünmeden canlarını feda edenlere, Cumhuriyetimizi kuranlara karşı sorumluluklarımız vardır. Bizler Karamanoğlu Mehmet Bey, Kazım Karabekir gibi daha nice kahramanların torunlarıyız. Bizler Cumhuriyetin çevresinde kenetlenen bir milletiz.
Bu duygularla, Cumhuriyet coşkusu içinde, Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 92. Yılını kutluyor, bütün şehitlerimizi, gazilerimizi ve isimsiz kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyor, aydınlık bir geleceğe doğru daha nice yıllar boyunca birlik, beraberlik ve esenlikle yürüme umudumuzu bir kere daha tazeliyor, tüm Karamanlı vatandaşlarımızla birlikte Cumhuriyet coşkusunu yüreğinde yaşayan herkese, içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Saim Sezen'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Akp iktidarı Türkiye Cumhuriyetinin sağladığı imkanlardan yararlanarak demokratik yolla aldığı yetkiyi kötüye kullanmıştır. Kurtuluş, kuruluş ve ve devrim sürecinde sinen ve yer altına çekilen ihanet ortakları 21. Yüzyılda intikam ve öç alma duygusu ile Cumhuriyetimize saldırmışlardır. 
Gerici Güçler bugün yaptıkları karşı devrimle Cumhuriyetimizin temellerini dinamitlemişlerdir.Tüm Cumhuriyetçilerin, Atatürkçülerin, demokratların, yurtseverlerin ve gelişmiş büyük Türkiye isteyenlerin bir araya gelmesi gerekir. 
Birlik ve Dayanışma içinde Cumhuriyetin yeniden inşa edilmesi gerekir.Barış, özgürlük, adalet, eşitlik ve demokrasi isteyenlerin Akp iktidarına son vermek için 1 Kasım seçimlerini iyi değerlendirmeleri gerekir. 
Tüm yurttaşları Faşizme, gericiliğe ve bölücülüğe son vermek için ve Türkiye Cumhuriyetini kurtarmak için göreve çağırıyorum. 
Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun. 
Şaban Şahin'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Saadet Partisi Karaman İl Başkanı Şaban Şahin: 29 Ekim 2015 Cumhuriyet Bayramı’nda ülke olarak geldiğimiz nokta 2010 Cumhuriyet Bayramı’nda Merhum Erbakan Hocamızın verdiği mesajla örtüşmektedir. Onun için Merhum Hocamızın 2010 Cumhuriyet Bayramı mesajını hatırlatıyoruz.
Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan, Cumhuriyetin ilanının 87. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında, ''İnanç varsa her şey vardır'' diyen Necmettin Erbakan, bunun en somut örneklerinden birinin İstiklal Savaşı olduğunu vurguladı. ''Türk milletinin şanlı tarihinin bu gerçeğin eşsiz örnekleriyle dolu olduğunu'' belirten Erbakan, ''İstiklal Savaşı'nda yeterli topumuz, tüfeğimiz hatta ekmeğimiz yoktu. Ama milletimizin sarsılmaz bir imanı vardı. Bu inanç sayesindedir ki bütün imkansızlıklara rağmen adını tarihe altın harflerle yazdıran bir kurtuluş destanı gerçekleşti. Milletimiz tarihin her döneminde olduğu gibi hiçbir baskı ve dayatmaya boyun eğmeyeceğini, hiçbir emperyalist kuşatmaya geçit vermeyeceğini bütün dünyaya haykırdı'' ifadelerini kullandı.
İstiklal mücadelesi yıllarında, ülkeyi topla tüfekle parçalayamayacağını anlayan güçlerin, bugün çok daha sinsi ve karanlık planlarla bölmeye çalıştığını savunan Erbakan, şunları kaydetti: ''Ülkemizin üzerinde oynanan en sinsi ve en kirli oyunlardan biri terör olaylarıdır. Dış güçler taşeron terör örgütleri eliyle bin yıldır bu topraklar üzerinde kardeşçe yaşayan milletimiz arasına fitne sokmaya çalışmakta, bu yolla bir kardeş kavgası çıkarmayı amaçlamaktadır. Ancak milletimiz sahip olduğu tarihi tecrübe ve sağduyu ile bu karanlık oyuna düşmeyecektir. Bu kardeşliği bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. İstiklal Savaşında ortaya konan kararlılık ve fedakarlık herkes tarafından yeniden hatırlanmalı. Ülkemiz tarihi bir süreçten geçmektedir. Böyle bir dönemde kısır kavgalar, içi boş tartışmalar yerine bir an evvel yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünyayı kuracak çalışmalar başlatılmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum.''

Yunus Özdemir 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

‘’Bundan 92 yıl önce sınırsız acıların ve sıkıntıların yaşandığı bir dönemde, engin bir ruh ve duygu yüceliğinde aynı inanç etrafında bütünleşen milletimiz, var olma mücadelesi vermiş; varlığına kastedenlere karşı verdiği Kurtuluş Savaşı’nı zaferle taçlandırarak, tarihe unutulmaz bir kahramanlık sahnesi daha eklemiştir.

Milli mücadele yıllarında olduğu gibi, bugün de içeriden ve dışarıdan tezgâhlanan, milli varlığımızı ve bütünlüğümüzü hedef alan saldırılarla karşı karşıyayız. Millet olarak uluslararası karanlık mahfillerin dehlizlerinde planlanan oyunun farkındayız. Millet olma şuurunu daha kararlı, daha kucaklayıcı, daha kuşatıcı, herkesi içine alan bir ruhla sürdürmeliyiz. Bu yüksek ideale inançları, tasaları, kıvançları, sevgi ve kederleri, aynı potada yoğrulmuş ve aynı istikamette doğrulmuş insanlarla ulaşılabilir.

Milli ve manevi değerlerimizle bezeli Cumhuriyetin kurucu ruhunu bugün de canlı ve diri tutmalı; insan hak ve hürriyetlerine daha saygılı, demokrasisi standart bulmuş, hak ve özgürlüklerin önündeki engellerden arınmış kamusal bir yapı için hepimiz sorumluluk üstlenmeliyiz. Aynı coğrafyanın bin yıllık desendeki farklı motifleri olarak farklılıklarımızı ayrılık ve aykırılık olarak değil, kültürel zenginlik ve milli servet olarak görmeli, bizi birbirimize kenetleyen, birlik ve beraberliğimizi güçlendiren bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz.

Önümüzdeki dönemin, devletle milletin kucaklaşmasının kurumsallaşacağı sağlam adımların atıldığı, herkesi kucaklayan sivil bir anayasa yapıldığı, demokratik kazanımların kalıcılığının sağlandığı ve milli iradenin etkinliğinin kaim kılındığı bir dönem olmasını temenni ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, özgürlüklerin ve huzurun hâkim olduğu, birlik ve beraberliğin güçlendiği, kardeşlik ikliminin hâkim olduğu nice yıllar diliyoruz.’’ 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.