4 Bin TL’sinden Oldu

3 çocuk babası olan Hasan Aktaş, kendi bilgisi dışında sahibi olduğu kredi kartından 4 bin TL’ye tekabül eden bin 887 dolarlık alış veriş yapıldığı iddiasıyla, Karama Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Aktaş, mağduriyetinin bir an önce giderilmesini istiyor.

4 Bin TL’sinden Oldu

Karaman Türk Telekom’da çalışmakta olan Hasan Aktaş, bilgisi dışında kredi kartından alışveriş yapıldığı iddiasıyla, Karaman Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Kredi kartından alışveriş yapılan firmanın 1156.1GBP EXPEDİA olduğunu söyleyen Aktaş, “Kredi kartımdan bin 887 dolarlık alışverişin yapıldığını cep telefonuma gelen bilgi mesajından öğrendim. Kredi kart bilgilerimi ve şifremi Konya’da Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde okuyan kızım Kübra’dan başka kimse bilmiyordu. 26 Ekim tarihinde kızımın KPSS kursu için kredi kartımdan 4 taksit olmak üzere 520 lira çekim yaptırmıştım. Kızımın KPSS kurs parasını ödedikten hemen bir gün sonra kredi kartımdan bu bin 887 dolarlık alışveriş yapılması beni kuşkulandırdı. Çünkü kartımdan en son kızımın KPSS kursu için kart çekimi yapmıştım. Bilgim ve iznim dışında kartımdan alışveriş yapan kişi veya kişilerden şikayetçiyim. İlgililerden bu konuyla ilgili gerekli işlemlerin yapılmasını ve mağduriyetimin giderilmesini istemek benim en doğal hakkım” dedi.

“TAKSİTLENDİRME İÇİMİ RAHATLATACAKTIR”

Kredi kartından çekim yapılan Aktaş, kart limitinin 6 bin TL olduğunu kaydederek şunları kaydetti: “Kartımda 4 bin TL’lik kullanım limiti vardı. Kartımdan alışveriş yapan kişi veya kişiler dolar hesabı olmak üzere kartımdaki limiti tamamen boşaltmış. Kredi kartımın bağlı oldu bankaya durumu anlattığımda. Banka yetkilisi konuyla ilgili gerekli araştırmanın yapıldıktan sonra eğer bankadan kaynaklanan bir problemden dolayı başıma bu durum geldiyse paramı bana geri verebileceklerini söyledi. Ancak banka yetkilisi, bu araştırmanın sonuca bağlanacağı zamana kadar kredi kartı borcumun ödenmesi gerektiğini de ifade etti. Kredi kartımdan yapılan alışveriş sonrasında kartımdan çekilen miktar az bir miktar değil. Bu borcu ödeyecek durumda değilim. Bununla ilgili olarak da ne yapılması gerekiyorsa yapılmasını istiyorum. Başıma gelen bu talihsiz olay bir sonuca kavuşana kadar kredi kart borcumun ertelenmesi ya da takside bölünmesi, içimi bir nebze de olsa rahatlatacaktır.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
fatih torun - 2 yıl önce
Banka bu kadar buyuk meblaga kart sahibine mesajla onay almasi gerekirdi.Bankanin kesinlikle ihmali var.Hangi banka oldugunu haberde yazmamislar ben arastirdim vakifbank mis.Devlet bankasiya illa bi isi duzgun yapsa ozaman sasirirdik.
Avatar
.. - 2 yıl önce
devlet bankası diye güven sağladığını düşünüyoruz müşteri güvenliği ile ilgilenmiyorlar büyük sorun.
Avatar
ali gündüz - 2 yıl önce
Istenilse bunlarin hepsinin cozumu olur. Belli bir miktarin uzerindeki alis verislerde telefonla mesaj gönderebilir ve karttan çekilen parayı 24 saat havuzda bektebilir. En azindan insanlarin böyle dolandiricilara karşı bir gün zamani olur. Ve eminim % 90 dolandiricilik önlenir.