Akıllı Kent'te Örnek Şehir Karaman

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, geçen hafta sonu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın Karaman ziyaretinde tanıtımı gerçekleştirilen Akıllı Kent sistemi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Karaman Akıllı Kent hizmetinde Türkiye'nin örnek şehri olduğunu ifade etti.

Akıllı Kent'te Örnek Şehir Karaman

banner390
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Türk Telekom grubu ortaklığında, Karaman Belediyesi, Karaman Valiliği, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi, ve iş birliği ile gerçekleştirilen Akıllı Kent uygulaması ile birçok hizmet daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde vatandaşların hizmetine sunuluyor.

Tüm kurumların daha etkin ve daha verimli çalışacağını söyleyen Başkan Çalışkan şunları kaydetti. " Akıllı Kent uygulaması, Türkiye'de ilk defa Karaman'da başlatılmıştır. Bu hizmet hepimizin gurur duyacağı önemli bir hizmettir. Bir kaç ay önce demo olarak başlattığımız Akıllı Kavşak hizmetini şimdi şehrin geneline yayacağız. Bu uygulama sayesinde kavşaklarda kaza oranları ciddi ölçüde azalacak. Diğer yandan çöp kutularına yerleştirilen sensörler sayesinde, çöp kutularının doluluk oranını anlık görebiliyoruz. Park ve Bahçelerimizde de bu uygulamayı göreceğiz. Sistem hangi parkta, su ve nem oranı nedir? bize anlık bilgiyi iletiyor. Tek bir komutla sulama ihtiyacı olan parkımızı sulayabiliyoruz. Bu hizmet içerisinde, TEDES uygulamaları, şehir kameraları, otoparklar, toplu taşıma hizmetleri ve daha bir çok hizmet bulunmaktadır. Bahsettiğimi bütün işlemler için belediyemiz binasına bir ana komuta merkezi kurduk. Bütün bu işlemler bu komuta merkezinde değerlendirilecek, ilgili birimler buradan harekete geçirilecektir. Böylesine müthiş bir uygulamanın Karaman'a gelmesinde büyük emeği olan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Lütfi Elvan'a şahsım ve Karamanlı hemşehrilerim adına gönülden teşekkür ediyorum" dedi.

 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
recep hoca - 2 yıl önce
başkanım demiryolu üzerindeki özellikle makro market yanındaki üst geçidin bir önce bitirilmesi için gerekeni yapın lütfen 3 mahalle rezil olduk...işi hızlandırsınlar.ahaste ahaste çalışma olmaz.şehir resmen 2 ye bölünmüş durumda .vatandaş ateş püskürüyor bilesiniz....
Avatar
Hacı İzzet - 2 yıl önce
sayın başkanım larende mahallesi sakinleri çok rezil durumda lütfen şu geçitleri bir an önce bitirin mahalle halkı çok üzülüyor.!