banner417
banner425
26 Mayıs 2015 Salı 13:27
676 Okunma
AKP Çiftçiyi Bitirmeye Ant İçti
banner416
İl Başkanı Ünver açıklamasında: "Seçimlerin yaklaştığı şu günlerde Karaman'da AKP adayları Karaman tarımını uçuracağız, kaçıracağız diye caka satarken ya hükümetlerinin icraatlarından haberleri yok ya da her zaman yaptıkları gibi milletimizle, çiftçimizle dalga geçiyorlar. Zira 21 Mayıs tarihli Resmi Gazete'de "tarımsal sulamaya ilişkin elektrik borcu bulunan çiftçilere tarımsal destekleme ödemesi yapılmayacağı" yönündeki  8 Mayıs 2015 tarihli Bakanlar Kurulu kararı yayımlanmış bulunmaktadır. Hal böyle iken, hâlâ birileri Karaman'da geziyor ve tarıma şunu yaptık, bunu yapacağız diye çiftçimizi ve vatandaşlarımızı kandırmaya çalışıyor.

Herkesçe de malumdur ki Karaman Ovası'ndaki çiftçimizin en büyük sorunu sulamada kullandığı elektrikten kaynaklanan üretim maliyeti ve borcudur. AKP hükümeti, bu sorunu çözmek yerine elektrik borcu bulunan çiftçimizin tarımsal desteklemelerden yararlanamayacağına dair Bakanlar Kurulu Kararı almaktadır. Bu karar, Karaman tarımını kurtaracağını iddia eden AKP'li adayların ve yöneticilerin olaya ne kadar vâkıf olduklarını ve ne kadar samimi olduklarını ortaya koymaktadır.

Biz CHP olarak iktidara geldiğimizde çiftçimizi rahatlamak için her türlü maliyet düşürücü tedbiri alacağız, tüm sorunlarını çözeceğiz. Bu kapsamdan olmak üzere çiftçimizin tarımsal sulamada kullandığı elektrikten kaynaklanan borçlarını gecikme faizlerini sileceğiz. Karaman Ovası'ndaki çiftçimizi rahatlatacak bu çözüm yolu, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu tarafından daha pek çok projemizin yanında, seçim bildirgemizle birlikte açıklanmıştır.

Bununla birlikte AKP'nin son 12 yılda dışa bağımlı hale getirdiği ve 267 milyar TL'lik tarım ürünü ve gıda maddesi ithal ettiği bir tarım politikasından, CHP iktidarında, 12 yılda 273 milyar TL 'lik bir tarım bütçesi kullanılarak üreten, ürünleri para eden ve dışa bağımlılıktan kurtulup, kendi kendine yeten ve ihracat yapan bir tarım düzenine geçişi sağlayacağız. Bu itibarla çiftçi hemşerilerimiz söylenene değil yapılana bakarak 7 Haziran'da tercihlerini yapmalıdırlar. " dedi.    

Son Güncelleme: 27.05.2015 18:08
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426