Ankara’dan Karaman'a ateş düştü!

Ankara da ki patlamada ölen 16 yaşındaki Destina Peri Parlak'ın Karaman’ın Ermenek İlçesi’nden olduğu öğrenildi. 

Ankara’dan Karaman'a ateş düştü!

banner390
Ankara’da ki patlama Karaman’ı da yaktı
İlgili Galeriye Git
Ankara da ki patlamada ölen 16 yaşındaki Destina Peri Parlak'ın hikâyesi yürekleri dağladı. Durakta otobüs beklerken şehit olan Destina Peri Parlak'ın, Ermenek’in Elma Yurdu Köyü'den, Periler sülalesinden olduğu belirlendi. 
Başkent'teki terör saldırısı, annesi hamileyken yaşamını yitiren babasını tanımadan büyüyen 16 yaşındaki Destina Peri Parlak'ın hayatını çaldı.
En büyük hayali iyi bir üniversiteye girmek olan 10. sınıf öğrencisi Destina Peri Parlak, annesiyle yaşama tutunmaya çalışıyordu. Ankara'daki terör saldırısı, Peri ile hayatı paylaşan annesinin de yarınlarını kararttı.
Genç kızın Ayrancı Anadolu Lisesindeki fizik öğretmeni Ali Çiper, olaydan sonra her yerde Peri'yi aradıklarını ancak uzun süre kendisinden haber alamadıklarını söyledi.
Tek tek hastaneleri gezip yaralı listesine baktıklarını ancak gece yarısı Adli Tıp'tan aldıkları haberle yıkıldıklarını anlatan Çiper, yaşadıkları acıyı "Zor geçen saatler, gece yarısını vurduğunda bizim için daha da karardı. Peri'nin öldüğü haberini aldık" sözleriyle dile getirdi.
"Oğlumun sınıf arkadaşıydı"
Peri'nin babasının, annesi hamileyken hayatını kaybettiğini belirten Çiper, "Hayatta birbirlerinden başka kimseleri yoktu" dedi.
Çiper, "Peri çok çalışkandı, başarılı bir öğrenciydi. Her şeyden önce çok kibardı. Herkes tarafından çok seviliyordu. Biz öğretmenleri de kimseleri olmadığını biliyor ve yakından ilgileniyorduk. Milletçe başımız sağ olsun. Oğlumun sınıf arkadaşıydı. Peri'nin yerinde oğlum da olabilirdi. Allah, annesine, arkadaşlarına ve sevenlerine sabır versin" diye konuştu.
Peri'nin okul arkadaşı Erdem Çiper de "O, dünyanın en saf insanıydı. Adı gibi periydi. Çok başarılıydı ve bir sürü hayali vardı. Çok ama çok üzgünüm" ifadelerini kullandı.
Karaman Gündem Gazetesi olarak merhumeye rahmet yakınlarına sabırlar dileriz. 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ali kalkaner - 10 ay önce
ALLAH rahmet eylesin Mekanı Cennet olsun nur içinde yatsın inş
Avatar
Esref BOZAN - 10 ay önce
Rabbim mekanini cennet eylesin
Avatar
Hüseyin Erkan - 10 ay önce
Allahtan rahmet geride kalan sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum Allah mekanını cennet eylesin.