Artık O Parkın Adı Değişti

Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'na Belediye Meclisinden vefa...

Artık O Parkın Adı Değişti

banner390
Karaman'ın en büyük parkı olan Mir ali Parkı'nın adı artık değişti.

Edindiğimiz bilgiye göre; ''5 Kasım 2014 tarihli Karaman Belediyesi Olağan Meclis Toplantısı'nın 3. Birleşiminde alınan 445 nolu karar ile 3 ret oyuna karşın 27 kabul oy ile, "Mir Ali Parkı" olarak anılan parkın ismi resmi olarak "Muhsin YAZICIOĞLU Parkı" ismiyle değiştirildi.


32.000m2 lik bir alanla Karaman’ın en büyük parkı olma özelliğine sahip olan ve adını Ali Şir Nevai'nin kısaltılması'dan alan Mir âli Parkı, ayrıca Teknolojik alt yapıya sahip olan park ışıklandırma sistemini ise tamamen güneşten faydalanarak sağlanmaktadır.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
S.H - 2 yıl önce
karaman ı karaman lıya emanet edince böle oluyor şunu öğrenemedik gitti bir konyalı geldi yaptı etti güzelleştirdi bunlar geliştireceklerine isim davasındalar mir ali ismi o parka geri verilsin reisin isminide cumhuriyet mahallesine yaptıgınız yeni parka verirsiniz.birde cambaz gazi parkındaki sütunlar nerede ne sebeb ile söküldü.gayetde güzel hoş bir görüntü vardı söktünüzde ne deişti.
Avatar
SÜLEYMAN ÇELİK - 2 yıl önce
çoook güzel olm.ayrıca tarihte ali şir nevai olarak bildiğimiz yazarında adı iyi bir yerlere konsun ama mir ali olarak değil.