Asfalt Sorunu Bitecek

Karaman Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu, 2012 yılında Karaman Belediyesi’nin kendi imkânlarıyla 200 bin ton, ihale yoluyla da 100 bin ton asfalt serileceğini bildirdi.

Asfalt Sorunu Bitecek

banner390
Kâmil Uğurlu yaptığı yazılı açıklamada; belediye olarak bu sezonda Karaman’ın en büyük asfalt çalışmasının yapılacağını belirtti. Bunun için belediye araç parkının asfalt seriminde kullanılacak yeni iş makineleriyle güçlendirildiğini ifade eden Uğurlu, şunları kaydetti:
“Her türlü planlamamızı yaptık. Hazırlıklar tamamlandı. Çalışma sezonunu başlatmak için havaların düzelmesini bekliyoruz. Bilindiği gibi kentimizde doğal gaz çalışmaları, elektrik ve telefon kablolarının yeraltına alma çalışmaları ilgili firmalarca devam ettiriliyor. Bunun yanında bereketli bir kış yaşıyoruz. Kar ve yağmur yağışından dolayı bozulan yollarımız var. Belediye olarak günü kurtarma adına değil halkımıza uzun süre hizmet verecek işler yapmak istiyoruz. Bir süre önce 100 bin tonluk asfalt ihalesi yapmıştık. Bunun yanında kendi imkânlarımızla 200 bin ton asfalt sereceğiz. Yani sezon bittiğinde asfaltlanmamış hiç bir yol bile kalmayacak. Bu seneki yapılacak çalışma Karaman Belediyesi’nin tarihindeki en büyük asfalt çalışması olacaktır.” dedi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
idris n. uysal - 5 yıl önce
hiç inandırıcı gelmiyor. karaman tarihinin en pasif belediyecilik dönemi. şehir şu haliyle 80'li yılların türkiyesini andırıyor. yazık, çok yazık...
Avatar
fatih - 5 yıl önce
yapmak mesele değilki.
önemli olan o yaptığın asfaltı 1 hafta sonra tekrardan kazmamak.
amaç nedir? diye soramadan geçemiyor insan.
kaldırım taşları neden sökülüp sökülüp yeni döşeniyor?
diye merak ediyor insan.