Asfaltlanmamış Yol Kalmayacak

Karaman Belediyesi asfaltlama ve kaldırım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Çalışmalar; Alacasuluk Mahallesi ve Sümer Mahalleri’nde tüm hızıyla devam ediyor

Asfaltlanmamış Yol Kalmayacak

banner390
Karaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler; deforme olmuş, kullanılamaz hale gelmiş asfalt yolları tamamen kazıyor. Kazınan yollara kaliteli sıcak asfalt seriliyor. Ayrıca asfaltlanan yollar üzerinde bulunan kaldırımlar da yeniden yapılıyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: “Karaman geneline yaydığımız yol ve kaldırım çalışmalarına Alasuluk Mahallemiz ve Sümer Mahallemiz de devam ediyoruz. Bu mahallelerde bulunan yollar çok uzun yıllar önce yapılmış, zamanla deforme olmuş ve yıpranmış durumdaydı. Belediye olarak bu yollardaki eski asfaltı tamamen kazıyoruz. Kazıdığımız bu yollara yaklaşık 15 cm kalınlığında kalitesi yüksek sıcak asfalt seriyoruz. Alacasuluk Mahallesinde yine deforme olmuş, yer yer neredeyse kullanılamaz duruma gelen kaldırımları da tamamen yeniliyoruz. Sümer Mahallesinde bulunan yolları da ilk defa asfaltla buluşturuyoruz. Hedefimiz Karaman’da asfaltlanmamış yol bırakmamak. Halkımız için tüm imkanlarımızı seferber etmek sureti ile çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz” dedi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kadir güder - 2 yıl önce
Mehmet bey mah de oturuyorum ama benim mahalle halen asfaltsiz bakimsiz asagi mahallenin herşeyi yapildi bizim mahallede hic birsey yok ilgililere duyurulur..
Avatar
mahmut uslu - 2 yıl önce
Dogulisla yavuz sultan selim bulvarında da bi el ativerseniz sayın baskanim
Avatar
ali AKKAYA - 2 yıl önce
inşallah sayın başkan hacıcelal mahallesi'nde 15 yıldır değişmeyen kaldırım ve yollar var hala bekliyoruz......