banner417
23 Kasım 2014 Pazar 21:50
393 Okunma
Asım Sultanoğlu'dan Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı‏
banner416
Sultanoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz millet adını almak yeteneğini kazanmamıştır.” diyerek milletlerin tarihinde öğretmenin önemini vurgulamıştır.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Eğitimde temel unsur şüphesiz ki sizlersiniz. Eğitimin içeriği, müfredat, öğretilen bilgi ve daha birçok konu, yenilenen dünyayla birlikte değişebilir ama esas olan öğretmenlerdir. Bütün bilgi aktarımı, toplumun inşasını sağlayan, çocuklarımızın model olarak gördüğü, onlara rehberlik eden öğretmenlerimizin liderliğinde gerçekleşecektir.

Farkında olsun ya da olmasın her ferdin, her milletin tarihinde öğretmenin izi büyük olmuştur. Fertler gibi medeniyetler de onun eseridir. Devletleri yıkan da yapan da öğretmenlerdir. Bu anlamda dünyanın en büyük sorumluluğu muhakkak ki öğretmenlere verilmiştir.

Bu vesileyle, saygıdeğer meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar; öğretmenlik mesleğinde bizlere yol gösteren ebediyete intikal etmiş tüm değerli öğretmenlerimizi de rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum,''dedi.
Son Güncelleme: 23.11.2014 21:58
Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64