Bahar-Der, İhtiyaç Sahibi Öğrenciler Yararına Kermes Açtı

Karaman'da Bahar Eğitim Sosyal Yardımlaşma Hanımlar Derneği (BAHAR-DER), ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kermes açtı.

Bahar-Der, İhtiyaç Sahibi Öğrenciler Yararına Kermes Açtı

banner390
Karaman'da Bahar Eğitim Sosyal Yardımlaşma Hanımlar Derneği (BAHAR-DER), ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kermes açtı.
Ahi Osman mahallesi 31.sokakta açılan kermese Karaman Müftüsü Nuri Değirmenci, KASİAD Başkanı Ahmet Kılınç, Karaman İl Vaizi Murat Eroğul ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Kethane Camii İmam Hatibi Mustafa Özakın’ın Kuranı Kerim tilaveti sonrası açılış konuşmasını yapan  Karaman İl Müftüsü Nuri Değirmenci, yardımlaşma derneklerinin düzenlediği bu tür kermeslerinin önemine dikkatleri çekerek, geliri ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kullanılacak olan kermesin sevgi, kardeşlik, birlik ve beraberliği ve şehirdeki sosyal hayatın gelişmesi ve güçlenmesi adına önemli bir hizmet olduğunu dile getirdi.

BAHAR-DER Başkanı Aysu Özkan, dernek olarak amaçlarının yardıma muhtaç öğrencilere her türlü desteği sağlamak ve kültürel faaliyetler düzenlemek olduğunu söyledi. Yıl içinde değişik faaliyetleri bu düşüncelerle yapacaklarını belirten Özkan, "İlimiz eğitimi iyi bir yerde. Fakat imkânsızlıklar yüzünden okuyamayan, okulunu yarıda bırakan öğrenciler var. Dernek olarak geleceğimizin mimarlarını yetiştirmek amacıyla kermes düzenledik. Yaklaşık 20 gün açık kalacak kermesimizin geliri öğrencilere verilecek." dedi.

Dualarla açılan kermeste başta değişik çorba ve yöresel yemekler olmak üzere tatlılar, hamur işleri ve kuru gıdalarla ev yapımı ürünler satılacak. Ayrıca esnafın öğle ve akşam yemeğini yiyebileceği tavuk döner ve tantuni satışı da olacak. Karamanlı bayanların el işi göz nuru çeyizlerin de yer aldığı kermeste toplu siparişler alınabilecek.

Mersin Anamur’dan alınan devenin de hafta içi kesilip etinin ve etinden yapılacak dönerin satılacağı kermes 22-12 Mayıs tarihleri arasında açık kalacak.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.