Başkan Ali İhsan Alanlı;''Etkinliği Provoke Ettiler''

Kazımkarabekir Belediye Başkanı Ali İhsan Alanlı Gazetemize açıklamada bulundu.

Başkan Ali İhsan Alanlı;''Etkinliği Provoke Ettiler''

banner390
Başkan Ali İhsan Alanlı;''Etkinliği Provoke Ettiler''
İlgili Galeriye Git

Kazımkarabekir Belediye Başkanı Ali İhsan Alanlı bazı internet medyasında çıkan asılsız haberler adına Karaman Gündem Gazetesine açıklamalarda bulundu.

Başkan Alanlı '' Kazım Karabekir Belediyesi'nin Sarıkeçili yörüklerinin geleneksel göç kervanı şenliğini basarak, çadırlarını yıktığı ve gelen misafirleri darp ettiği, baskını bizzat belediye başkanının yürüttüğü'' şeklinde haberlerde geçen iddilar üzerine açıklamada bulundu.

Alanlı açıklamasında;''  Kazımkarabekir İlçemizin Hacıbabadağı Çoka Çeşmesi mevkisinde sınırlarımız içersinde gerçekleşen "11. Sarıkeçililer Geleneksel Göç Kervanı" etkinliğine destek olduk. Belediye olarak ta çadırımızı kurduk, elektrik, su gibi her türlü desteği verdik. Ancak programın 2. gününde başka yerlerden gelen tanımadığımız bazı kişiler, hükümetimize, Cumhurbaşkanımıza ağır hakaretler içeren ifadeler kullanmaya başladılar. Bu durumun bizlere verdiği rahatsızlıktan dolayı Sarıkeçililer Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı Pervin Savran hanıma durumu anlattım. O da verilen desteği çekebileceğimizi ifade etti. Olumsuz söylemler devam edince belediyemize ait araçlarımızı ordan çekmek ve çadırlarımızı kaldırmak istedik. Ancak başta verdiğimiz destekte bizleri alkışlamayan teşekkür etmeyenler bizleri alkışlamaya ve üstümüze yürüyerek saldırmaya çalıştılar. Çok güzel giden bir etkinliği bazı kişiler kasıtlı olarak provokosyan yaparak, gölge düşürmeye çalışmışlardır. Ne elektiriklerini kestik, ne de sularını. İddiadaki gibi hiç bir çadırı da yıkıp yakmadık. Biz verdiğimiz desteği çektikten sonra da etkinlik rutin olarak devam etti. Bizler yönetici olarak hükümetimize, cumhurbaşkanımıza, devlet büyüklerimize hakaretler ettirmeyiz''dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Bayram taner - 7 ay önce
Bence görüp gorecekleri bu olsa gerek bidaha eski mekanlarinda sodurda devam ederler artık hizmet değer takdir bilene verilir böyle kişilere haram şahsim adima kınıyorum
Avatar
mustafa Aksoy - 7 ay önce
Hizmet takdir bilene gider bu kisilere hizmet etmek bence Dogru degil
Avatar
Mithat sakallı - 7 ay önce
Hangi siyasi partiye mensup olursa olsun bizi yönetenlere fiili veya sözlü saldırılara tepkisiz kalamayız bu bizim genlerimizde var kazımkarabekir gereğini yapmış.Helal olsun başkan ve ekibine.
Avatar
çetin mete - 7 ay önce
kimlere hizmet etmişiz bunlar ekmeksiz
Avatar
M. Pamuk - 7 ay önce
Kanaatimce sayın başkanın yörüklere karşı bir tavır değil bu. Hacı baba dağında etkinlikleri sabote edip yörükleri ve başkanı etkisizleştirme projesidir bu.
Avatar
Hanson aratyan - 7 ay önce
Allah haksız olanın,yalan söuleyenin belasını versinmi lan