Başkan Çalışkan’ın 10 Kasım Mesajı

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 77. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Çalışkan’ın 10 Kasım Mesajı

banner390
 Başkan Çalışkan, mesajında; “Cumhuriyetimizin kurucusu, ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 77. yılında şükran ve minnetle anıyoruz. Atatürk, umutların yok olduğu bir dönemde, halkımızı aynı ülkü etrafında toplayarak, milli birliği gerçekleştirmiş, millet-ordu bütünleşmesiyle yürüttüğü Kurtuluş Savaşı'yla büyük bir zafer kazanmıştır.
Ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşması ve geleceğe güvenle bakması için gecesini gündüzüne katarak çalışan Atatürk, milletimizin onurlu bir ulus olarak dünyada saygın bir konuma yükselmesini sağlamıştır. 
Uğrunda büyük bedeller ödenen, Atatürk'ün bize bıraktığı bu mirası geleceğe taşıyabilmek için yurdumuza ve bağımsızlığımıza sahip çıkmanın hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu unutmamalıyız. Bu vesileyle, aramızdan ayrılışının 77. yılında O'nu bir kez daha sevgi, saygı ve şükranla anıyoruz” dedi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.