BAŞKAN ÇALIŞKAN’IN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. Yılı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

BAŞKAN ÇALIŞKAN’IN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

banner390
“Şanlı bir tarihi ve gıpta edilecek bir medeniyet birikimine sahip olan milletimizin, istiklal ve özgürlüğünün sembolü olmuş Cumhuriyetimizin 92. yıldönümünü gururla anıyoruz” diyerek mesajına başlayan Başkan Çalışkan, “Her karış toprağı atalarımızın kanıyla şereflenen bu aziz vatanımızda, farklı dil, din, ırk ve görüşlerdeki insanlar, asırlar boyu kardeşçe yaşamıştır” dedi.
Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Türk milleti, kendini tarih sahnesinden silmek isteyenlere karşı verdiği Kurtuluş Savaşı’nı zaferle bitirmiş ve Cumhuriyet’le birlikte tarih sahnesinde hak ettiği yeri yeniden almıştır. Cumhuriyetimiz; gücünü, milletimizin ortak iradesiyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinden almaktadır. Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen dış güçler, her zaman fitne tohumları ekmeye devam etmişlerdir. Ancak bizler Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’ndaki ruhla ülkemizin huzurunu bozmak isteyenlere karşı birlik ve beraberlik içerisinde omuz omuza mücadele vermeliyiz. Bu duygularla saygıdeğer Karamanlı hemşerilerim olmak üzere Cumhuriyetimizin 92. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, canlarını feda ederek, bu vatanı bize miras bırakan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.