Bu balıklara bir haller olmuş!

Duyarlı vatandaşlardan ve Derneklerden tepki büyüyor

Bu balıklara bir haller olmuş!

Balıklara hastalık bulaştı

 Fisandun Barajı'nda balık tutan vatandaşlar neredeyse tüm balıklarda bu olumsuz tabloyla karşı karşıya geldiklerini ifade etti. 

Sitemizle irtibata geçen Kısa adı KARDOF olan Karaman Doğa Sporları ve Fotoğraf Gençlik Derneği ile Karaman Avcılar ve Atıcılar Spor İhtisas Kulübü yaşanan manzarıyı bizlerle paylaştılar.

İddiaya göre barajda bulanan balık çiftliğinde ki hastalıklı balıkların ya göle bırakıldığı ya da kaçarak diğer balıkların arasına karışıp hastalıklarını yaydıkları yönde.

Bu iki dernek ve üyeleri Karaman Valiliğine  ve Tarım İl Müdürlüğüne konuyla ilgili dilekçe verdiği ve soruşturmanın başladığı da öğrenildi.

Doğal hayatın korunması oradaki canlı sisteminin sağlıklı olması yönünden, site olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.
İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sinan çelik - 3 yıl önce
tarım il müdürlüğü ekipleri üç defa baraja gidiyorlar numuneye gönderecek balık bulamıyorlar ne tesadüf çiftlikteki sepetlerde yüzlerce balık olması gerek ilginç degilmi yoruma açık
Avatar
hasan huseyin celık - 3 yıl önce
ben av hastasi biriyim ve tesise karsiyim tesis kuruldugu tarihten bu yana balik kalmadi golde agmi atiyolar ne insallah tesis kalkar
Avatar
ertugrul ünsal - 3 yıl önce
bu balıkların yerine başka balıklar da gelecekmi hastalıgın adı nedir