BÜTÜN MUSLUKLARDAN TATLI SU AKACAK

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, “İbrala Barajı İçme Suyu Projesi” kapsamında, yapımı devam eden ve büyük oranda tamamlanan su arıtma ve terfi merkezinde incelemelerde bulundu.

BÜTÜN MUSLUKLARDAN TATLI SU AKACAK

banner390
BÜTÜN MUSLUKLARDAN TATLI SU AKACAK
İlgili Galeriye Git
Karaman Belediyesi ve Devlet Su İşleri ile birlikte ortaklaşa yürütülen “İbrala Barajı İçme Suyu Projesi”nde çalışmalar sürüyor. Karaman için hayati önem arz eden bu projenin maliyeti yaklaşık olarak 15 Milyon Türk Lirası.
Çalışmalar kapsamında inşası süren su arıtma ve terfi merkezinde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan proje hakkında şu bilgileri verdi; “ Belediyemiz ve Devlet Su İşleri ile birlikte yürüttüğümüz ve Karamanımız için büyük önem arz eden  “İbrala Barajı İçme Suyu” projesinde çalışmalar aralıksız devam ediyor. Su arıtma ve terfi merkezimiz Avrupa standartlarında, tam donanımlı ve teknolojik bir şekilde inşa ediliyor. Bu tesisimiz faaliyetine başladığında günlük 82.200 metreküp su basma kapasitesine sahip. İbrala Barajı’ndan buraya gelen su gereken bütün arıtma işlemleri tamamlandıktan sonra şehir merkezimizdeki su depolarımıza ulaştırılacak. Arıtılarak yüksek kaliteye sahip olan içme suyunu buradan da şehir içi şebekelerimize vereceğiz. Netice olarak bu projemiz tamamlandığında şehir merkezinde bütün musluklardan daha kaliteli ve sağlıklı içme suyu akacak. Vatandaşlarımızın huzuru, refahı ve sağlığı için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.