Canbolat "Gecemizi gündüzümüze kattık"

CANBOLAT: AMACIMIZ, GELECEĞE YAŞANABİLİR BİR KARAMAN'I MİRAS BIRAKMAKTIR.

Canbolat

banner390

Sarıveliler İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Canbolat gazetemizi ziyaret ederek Genel Yayın Yönetmenimiz Ahmet Emre Atalay ile bir sohbet gerçekleştirdi. Canpolat gazetemize yaptığı açıklamada, "Aralık ayı itibariyle İl Genel Meclis çalışmalarımız başladı. Hem Karaman geneli hem de Sarıveliler için ihtiyaç olan yatırımların bütçe çalışmaları devam ediyor." dedi.

2015 tahmini bütçenin 29 Milyon TL civarı olduğunu söyleyen Canpolat, 2015 yılında ilimizde ve ilçemizde geçmiş yıllara göre daha verimli hizmetlerin gerçekleşeceğini belirtti.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Canbolat, "Merkezde 12 derslik ilköğretim okulumuzun çalışması devam ediyor. Ayrıca Ortaköy Turcalar Mahallesi arasındaki 8 derslikli ilköğretim okulumuzun inşaatı da  devam etmektedir. 2015 sonunda her iki okulumuzda hizmete girecektir. Yine merkezde 100 erkek ve 100 kız öğrenci olmak üzere ortaöğretim öğrenci yurdunun yer tahsis çalışmaları devam ediyor. Yer probleminin çözümü sonrasında ihalesi yapılacaktır. Daran köprüsü ile Koçaşlı arasındaki 13 km'lik yolumuzun asfaltlama ihalesi yapılarak yer teslimi yapıldı. Asfalt yapımına 2015 baharında başlanacaktır. Bununla beraber ilçemize bağlı bulunan tüm köy yollarımızın asfaltlama çalışmaları yapılarak, asfaltı olmayan köyümüz kalmayacaktır. Bütün köylerimizin içme su depolarının içleri fayans ile döşenerek daha hijyenik hale getirildi. Yapımı devam eden projelerin bitmesiyle birlikte bütün köylerimizdeki sulama problemi ortadan kalkacaktır. Civlerdeki köprümüzün ve ilköğretim okulumuzun yapımı biterek vatandaşımızın hizmetine sunuldu. Ayrıca yapımı devam eden sağlık ocağının da en kısa sürede inşaatı bitirerek hizmete açacağız." dedi.

Sarıveliler İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Canbolat ödenekler hakkında da bilgi vererek, "Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Lütfi Elvan ve Sayın Milletvekilimiz Mevlüt Akgün'ün yardımlarından dolayı Karaman olarak ödeneklerde herhangi bir sıkıntı çekmiyoruz. İlimize sağlanan bu imkanlar neticesinde bizlerde üzerimize düşen vazifeleri gece gündüz demeden en iyi şekilde kullanmaya gayret ediyoruz. Hedefimiz vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak ve refah düzeyine ulaşmış bir Karaman'ı halkımıza sunmaktır." dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.