ÇEKUD FİDAN DİKME ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

ÇEKÜD (Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği) Dinek Köyü muhtarlığı ile 5 Mart 2015 Pazar günü, Dinek Köyü mevkiinde Karaman Valisi Murat Koca, Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Vekili Dehan Ataner Koçak, Atak Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü izcileri ve çok sayıda çevre gönüllüsünün katılımıyla geleneksel fidan dikim etkinliğinde, yüzlerce fidanı toprakla buluşturdu.

ÇEKUD FİDAN DİKME ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

Dinek Köyü sakinlerinin de katıldığı etkinlikte, katılımcılara etkinlik sonrasında köy muhtarı Mehmet Ertanrıverdi tarafından yemek ikram edildi. Dikilen fidanları olduğu bölge, tel örgü ile çevrilecek, fidanların sulamaları damlama sulama ile yapılacak, bakımlarını Dinek Köyü sakinleri üstlenecek.

ÇEKÜD Karaman İl Temsilcisi Süleyman Çelik yaptığı açıklamada; Karaman çevresinde dikilen fidanların tutma oranlarını yükseltmek için, her köye hatıra ormanı kurmaya çalıştıklarını, köylere dikilen fidanların etraflarının tel örgü ile çevrileceğini, sulama işlemi için damlama sulama serileceğini ve bakımlarının köylüler tarafından yapılacağını belirtti. Çelik, ayrıca bu sistemde 3. Köy uygulaması olduğunu ve daha önceki uygulamalarda çok verim altıklarını belirtti. Karaman Valisi Murat Koca, Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Vekili Dehan Ataner Koçak ve çok sayıda çevre gönüllüsüne, etkinliğe katılımları için çok teşekkür ettiğini bildirdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
dr yunus yılmaz - 2 yıl önce
Yunus Emren' in diyarında; kardeşliğin sevginin muhabbetin birlik ve beraberlik şuurunun artmasına ve toplumun her kesimini ayrım yapmaksızın biraraya getiren ÇEKÜD'ü kutluyorum..
Avatar
süleyman esad ışıkoğlu - 2 yıl önce @İbrahim Yiğitoğlu
çeküd'ün siyasetle herhangi bir işi yoktur.allah rızası için çalışan bir çevre kuruluşudur.ancak çeküd'ü bilmeden yorum yapanları allah'a havale ediyoruz.
Avatar
sülümancım - 2 yıl önce
akp li biri olsaydı orda ona teşekkürler edilirdi yukardaki yazıda.hakkaten yokmuş demekki. :))))