Çocuk Meclisi Başkanını Seçti

İlköğretim okullarından seçilen öğrenciler, Karaman Belediyesi Meclis Salonunda bir araya gelerek başkanlarını seçti. İmaret Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Yunus Emre Uyar, çocuk meclisinin başkanı oldu

Çocuk Meclisi Başkanını Seçti

banner390
Karaman’da ilk çocuk meclisi toplantısı gerçekleşti.  Toplantıya Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan da katıldı.

Her okuldan iki ilköğretim öğrencisinin katıldığı çocuk meclisi toplantısında bir araya gelen öğrenciler, çocuk meclisinin yönetim kurulunu seçti.

Kapalı oylama yöntemiyle yapılan seçimde çocuk meclisinin başkanı İmaret Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Yunus Emre Uyar seçildi.  Çocuk meclisinin başkan yardımcısı Sinem Kara ve Celal Tugay, genel sekreteri Aslıhan Çam olurken yönetim kurulu üyeleri ise, Özge Nur Toklu, İlmi Nur Çoban ve Şeyma Yıldız oldu.

Çocuk meclisinde konuşan Başkan Çalışkan, çocukların geleceğin yetişkinleri olacağını söyleyerek şunları kaydetti: Şehrin içinde yaşanan sorunlarda ve problemlerde sizin görüşlerinize ihtiyaç var. Bu bir başlangıçtır. Bu başlangıcı sizinle birlikte bir noktaya getirip taçlandıracağız. Elinizden gelen her şeyi yapacaksınız. Bu şehrin gelişmesi için elimizi taşın altına koyacağız. Karamanımız 2023 yolunda hak ettiği yerde olacak.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.