banner417
11 Haziran 2014 Çarşamba 09:23
1139 Okunma
Çözümden rahatsız olanlar bayrak direğine çıktı!
banner416
Sağlık-Sen Şube Başkanı İdris Güneş gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Güneş açıklamasınmda;

'' Diyarbakır’da askeri bir alanda, kendini bilmez ve kime hizmet ettiği bilinmeyen bir kişi tarafından bayrağımızın indirilmesi halkımızda büyük bir infial uyandırmıştır. Yapılan eylemi maruz görecek hiçbir şey bulunmamaktadır. Bayrağı indiren ve ona yardımcı olanlar en kısa sürede yakalanıp, adalete teslim edilmeli ve hak ettikleri cezayı almalıdır. Aynı şekilde, bayrağın indirilmesinde ihmal ve kusuru bulunanlar da, bunun bedelini yine hukuk içinde ödemelidir.

Toplumda büyük tepkiye yol açan bu tür eylemleri bir bütün olarak değerlendirdiğimizde sağlıklı bir sonuca ulaşabiliriz.
Anaların ağlamaması, acıların dinmesi, terörle mücadeleye harcanan paranın ekonomiye kazandırılması amacıyla başlatılan çözüm sürecinin birileri tarafından sabote edilmeye çalışıldığı açıktır. Milletimizin birlik ve beraberliğinden duydukları rahatsızlığı, bizi bir ve beraber yapan zenginliklerimizi ayrışma noktası olarak gösteren ve kaşıyan bu güç odaklarına karşı milletimiz tedbirli olmalıdır.
Milli iradeye sokak isyanlarıyla tuzak kurup, meydanlarda Türk bayrağı yakanların, bugün bayrak seviciliğe ve savunuculuğa soyunması da ibretlik bir durumdur.
Nerede durdukları belli olmayan, ne zaman neyi savunacaklarına karar veremeyenlerin bu ülkenin kalkınmasına, birlik ve beraberliğine verebilecekleri bir şey yoktur. 3. Havalimanının temelinin atıldığı, 3. Boğaz köprüsünün hızla yapıldığı, Marmaray’ın açıldığı büyük ve güçlü Türkiye’den rahatsız olanların varlığını biliyor ve oyunlarının farkındayız.
Milletimizi de bu tür oyunlara karşı sağduyulu olmaya davet ediyor; terörden ve kaostan beslenenlerin ekmeğine yağ sürmemesini istiyoruz.
Sağlık-Sen olarak diyoruz ki, anaların gözyaşı, milletimizin acıları dinmelidir. Çözüm süreci kırmızı çizgilerimiz tek devlet, tek vatan ve tek bayrak korunarak devam anlayışından taviz vermeden devam etmelidir. Kardeşlik hukukumuzu güçlendirecek, Çanakkale ruhunu yeniden hayata geçirecek, birlik ve beraberliğimizi sağlayacak çözüm süreci, büyüyen ve bölgesinde lider, dünyada sözü dinlenen Türkiye’nin de önünü açacaktır,''dedi.


Son Güncelleme: 11.06.2014 10:43
Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64