Çukurbahçe'de Sona Yaklaşıldı

Karaman Belediyesi’nin önümüzdeki aylarda hizmete sunacağı Cedit Mahallesi’nde ki; Katlı Otopark, Kapalı Pazar Yeri ve Yeşil Alan Projesinin çalışmalarında sona gelindi

Çukurbahçe'de Sona Yaklaşıldı

banner390
Cumartesi Pazarının kurulduğu Çukurbahçe olarak bilinen alana yapılan Katlı Otopark, Kapalı Pazar Yeri ve Yeşil Alan Projesinde çalışmalar aralıksız devam ediyor. Belediye Başkanımız Kâmil Uğurlu, projenin kısa bir süre içerisinde tamamlanarak hizmete gireceğini söyledi. 

Başkan Uğurlu, Cedit Mahallesi’ndeki inşaat alanında devam eden projeyi yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yürütülen projenin Karaman’ın önemli bir ihtiyacı olduğunu söyleyen Kâmil Uğurlu, bu projenin bölgedeki otopark ve alışveriş sorununa önemli bir çözüm olacağını, üzerine de çok yönlü bir park alanı yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacağını belirtti. Çevresinde bulunan ulaşım yollarının da proje doğrultusunda sağlıklı bir hale getirileceğini ifade eden Uğurlu: “Yaklaşık 350 araç kapasiteli otopark’ın yanı sıra; Çocuk oyun alanı, Açık Alan Spor Aletleri, Havuzlar, Kamelyalar ve Oturma alanları bulunan proje aynı zamanda Pazar yeri olarak da kullanılarak Cumartesi pazarının kurulduğu caddedeki problemi de ortadan kaldıracak” dedi.

Proje bir tarafı tek katlı, bir tarafı iki katlı otopark alanı ve üzeri yeşil alandan oluşuyor. 5022 m2 arsa üzerine gerçekleştirilecek olan proje’de 8550 m2 otopark kullanım alanı ve 5022 m2 peyzaj alanı bulunuyor. Haftanın bir günü pazarcı esnafının kullanacağı otopark alanı, bölgenin hem Pazar hem de Otopark ihtiyacına cevap verebilecek kapasiteye sahip.


 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.