CUMHURİYET’E KAMU DAVASI TALEBİ

Cumhuriyet Gazetesi’ne suç duyurusunda bulunan Genç Memur Sen Karaman İl Temsilcisi Ömer Arslan, “Avrupa’da yapılmaya çalışılan İslam’a saldırıları ve ırkçılığı körükleyen provokasyonun ifade özgürlüğü kılıfıyla Türkiye’de de yapılmaya başlanmıştır” dedi.

CUMHURİYET’E KAMU DAVASI TALEBİ

banner390

Genç Memur-Sen Karaman İl Temsilciği, halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılamak, kamu barışını bozmaya teşebbüs, halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiği gerekçesiyle Cumhuriyet Gazetesi hakkında kamu davası açılması talebinde bulundu.

Karaman Adliyesi önünde sendika üyeleriyle bir araya gelen Genç Memur-Sen İl Temsilcisi Ömer Arslan,  Cumhuriyet Gazetesi’ne kamu davası açma taleplerinin gerekçesini, “Bilindiği üzere Fransa’da 12 kişinin öldüğü olayların ardından Avrupa’da yapılmaya çalışılan İslam’a saldırıları ve ırkçılığı körükleyen provokasyonun ifade özgürlüğü kılıfıyla Türkiye’de de yapılmaya başlanmıştır.  14 Ocak’ta Cumhuriyet Gazetesi’nden Hikmet Çetinkaya ile Ceyda Karan ‘Charlie Hebdo’ dergisinin kapağına köşe yazıları hakkında yer vererek Hz. Muhammed’in sureti olduğu iddia edilen karikatürleri sansürsüz olarak yayınlamışlardır. Ayrıca www.t24.com.tr internet sitesinde galeri bölümü http://t24.com.tr/foto-haber/iste-charlie-hebdo-nun-katliamdan-sonra-cikan-ilk-sayisi-turkce-metini,4740 linkinde Charlie Hebdo adlı derginin Türkçe baskısına yer verilerek benzer saldırı ve ırkçılığı körükleyen provokasyona sebep olmuşlardır” ifadeleriyle açıkladı.

ADEM DEMİREL 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.